• Dziś wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o 17:30 spotkanie dla dzieci, o 18:00 Msza Święta, o 19:00 różaniec prowadzony przez młodzież, o 20:00 Msza Święta z procesją maryjną.
    • Poniedziałek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego; Msza Święta w intencji mieszkańców Dolnego Przedmieścia i o powrót Polaków do Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 17:00 przy Krzyżu „na Dziołach”
    • Wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    • Środa: wspomnienie śś. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    • Piątek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
    • Środa
      • 18.00 w intencjach zbiorowych
      • 18.00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Czwartek 18.00 za wypominanych
    • Sobota 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Oaza zaprasza młodzież od klasy VII wzwyż na rozpoczęcie roku formacyjnego w najbliższy piątek. O godzinie 19:00 w kościele czas świadectw porekolekcyjnych i adoracja, po niej Msza Święta.
  • Rodziców dzieci z klas od I do VI należących lub pragnących dołączyć do scholi lub Oazy Dzieci Bożych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11:00 w Pasiece na piętrze Domu Katolickiego.
  • Młodzież studiująca naszej parafii zaprasza na „Myślenickie Emaus” – adorację Najświętszego Sakramentu, wypełnioną Słowem Bożym, ciszą i śpiewem. Odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 18:45.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” zaprasza na Msze Święte i spotkania osoby niesłyszące i głuchonieme w piątek o godz. 15:30 oraz niepełnosprawnych w sobotę o godz. 10:00.
  • Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim będzie celebrowana w niedzielę 20 września o godz. 11:30 w Kościele św. Jakuba
  • Zebranie sprawozdawczo – wyborcze Klubu Inteligencji Katolickiej zostaje przeniesione z powodów sanitarnych na inny termin.
  • Kancelaria parafialna w środy będzie czynna tylko po południu w godzinach 16:00-17:30. Zmiana obowiązuje od tego tygodnia do odwołania.
  • Z żalem informujemy, że zmarła Krystyna Harasz, mama ks. Leszka Harasza. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 14.09. Msza Święta o godz. 10:00 w kościele p.w. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie. Odprowadzenie do grobu o godz. 11:30 od bramy cmentarza wojskowego na Rakowicach od ul. Prandoty.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu uroczystości odpustowych, a także modlitwy i wyrazy wsparcia przesyłane w czasie kwarantanny. Wciąż modlimy się o zdrowie dla Księdza Proboszcza przebywającego w szpitalu – dziś w jego intencji odmówimy różaniec o 19:00 oraz zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 20:00. Zapraszamy także do podjęcia wspólnotowego nieustającego postu w intencji zdrowia Księdza Proboszcza i ustania epidemii. Chętnych do podjęcia jednego dnia postu o chlebie i wodzie zachęcamy do wpisania się imieniem na wybrany dzień na listę przy ołtarzu Matki Bożej Różańcowej lub przez formularz na stronie internetowej.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o mocy przebaczenia, która świadczy o tym, że miłość jest silniejsza niż grzech.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Świebocka, św. Krystyna Harasz. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Policja ostrzega przed oszustami działającymi na terenie powiatu myślenickiego metodami „na wypadek”, „na wnuczka” czy „na policjanta”. Schemat wygląda następująco: do starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny. Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała śmiertelny wypadek i konieczna jest wpłata kaucji. Prosi o przekazanie wskazanej kwoty pieniędzy. Po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa. Policja apeluje, by nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zachować ostrożność i o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy informować dzwoniąc na nr 112.