• W Warszawie, w świątyni Bożej Opatrzności odbywa się dzisiaj uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Niech nowi Błogosławieni pomagają nam w odczytaniu i podjęciu odpowiedzialności za Kościół w Polsce.
  • Nieszpory o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    • Wtorek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    • Środa: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    • Czwartek: wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    • Piątek: wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
    • Sobota: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
    • Środa:
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Czwartek: 18:00 w intencji mieszkańców Myślenic i powiatu myślenickiego zesłanych na Sybir w latach 1939 -1947
    • Piątek: 15:30 Msza Święta dla Osób głuchych
    • Sobota:
      • 10:00 Msza Święta dla Osób niepełnosprawnych
      • 12:00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Strażaków OSP Śródmieście z okazji poświęcenia nowego wozu strażackiego
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • 19:30 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret”
  • W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o 17:30 spotkanie dla dzieci, o 18:00 Msza Święta, o 19:00 Różaniec, o 20:00 Msza Święta z procesją maryjną.
  • Msza Święta przy krzyżu na Dolnym Przedmieściu, na Górze Dział zostanie odprawiona we wtorek o 17:00 – zapraszamy.
  • Wspólnotę Mężczyzn, która powstała w minionym roku, zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą o 18:00 i na spotkanie po niej. Wspólnotą będzie się opiekował ks. Franciszek Gruszka, kapelan szpitala.
  • Wspólnota Oazowa zaprasza młodzież z klas siódmych, ósmych i starszą na pierwsze w tym roku spotkanie w piątek. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 19:00, a po niej spotkanie w salce Domu Katolickiego.
  • Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas ósmych do Bierzmowania. Rodziców i młodzież zapraszamy na indywidualne spotkanie z księdzem, w czasie którego będą mogli zgłosić gotowość jego rozpoczęcia. Ksiądz oczekuje w kancelarii parafialnej w tym tygodniu od wtorku do piątku od 19:00 do 20:00 i w sobotę od 10:00 do 11:00.
  • Grupa Misterium zaprasza od 11 września na spektakl „Pogodynka” – szczegóły na stronie parafii.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowych w naszym Sanktuarium: poszczególnym wspólnotom parafialnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Chórowi, Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice, Strażakom z OSP naszego Miasta, pocztom sztandarowym, Służbie Kościelnej.
  • Bóg zapłać tym, którzy wspierają cele inwestycyjne naszej Parafii. W tym miesiącu rozpocznie się konserwacja ołtarza bocznego z kościoła św. Jakuba. Koszt prac 133 tys. zł., z MKDNiS otrzymamy dotację w kwocie 25 tys. zł., 108 tys. przeznaczymy na ten cel z kasy parafialnej.
  • Polecamy specjalny numer „Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Od 18 września w kinie „Muza” będzie wyświetlany film ”Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” pokazujący wojenną historię przyszłego Prymasa Polski. Szczegóły na plakacie w gablotce – zachęcamy do obejrzenia.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Julian Chmiel, śp. Władysława Król, śp. Jan Dziatkowiec, śp. Józef Ogrodny śp. Władysława Kasprzyk, śp. Janina Starzec-Sroka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenia niekościelne:
    • Klub Gazety Polskiej zaprasza w czwartek 16 września na obchody Dnia Sybiraka. Po Mszy Świętej odprawionej w naszym Sanktuarium, o 19:15 w Domu Katolicki przy ul. 3-go Maja wykład Pana doktora Przemysława Stanko nt: „Myśleniccy Sybiracy w latach 1939-1947. Zapomniani bohaterowie Ziemi Myślenickiej na nieludzkiej ziemi”.