Ogłoszenia – 24. Niedziela Zwykła (11.09.2022)

• Nieszpory o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    • Wtorek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa: święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    • Czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    • Piątek: wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    • Sobota: wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Piątek: 15:30 Msza Święta dla Osób głuchych
    • Sobota:
      • 10:00 Msza Święta dla Osób niepełnosprawnych
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • 19:30 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret”
      • Pół godziny przed Mszą Świętą dla osób głuchych i niepełnosprawnych okazja do spowiedzi, a po Mszy Świętej spotkanie w „Betanii”.
  • We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Czesław Stożek, proboszcz z Zawady:
    • o 17:15 spotkanie dla dzieci,
    • o 18:00 Msza Święta,
    • o 19:00 Różaniec,
    • o 20:00 Msza Święta z procesją maryjną.
  • Msza Święta przy krzyżu na Dolnym Przedmieściu na Górze Dział, zostanie odprawiona w środę o 17:00 – zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę będziemy się szczególnie modlić za młodzież, z tej okazji Oaza zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o 19:00. Po każdej Mszy Świętej ofiarą do puszek będzie można wesprzeć duszpasterstwo młodzieży w naszej archidiecezji.
  • Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas ósmych do Bierzmowania. Rodziców i młodzież zapraszamy na indywidualne spotkanie z księdzem, w czasie którego będą mogli zgłosić gotowość jego rozpoczęcia. Księża oczekują w kancelarii parafialnej jeszcze jutro  od 19:00 do 20:00.
  • Spotkanie formacyjne starszej grupy wolontariuszy “Betanii” w czwartek o 19:00.
  • Zapraszamy chłopców, którzy chcą  zostać ministrantami w naszej parafii, zwłaszcza z klas 2 i 3 na spotkanie organizacyjne w sobotę o 9:00 w Domu Katechetycznym przy ul. ks. P. Skargi.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie  uroczystości odpustowych w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać tym, którzy wspierają cele inwestycyjne naszej Parafii. Z początkiem października, po uzyskaniu końcowego pozwolenia,  rozpocznie się  w kościółku św. Jakuba  konserwatorska wymiana posadzki i montaż ogrzewania posadzkowego. W związku z remontem  będzie on nieczynny około dwóch miesięcy. Poszukujemy miejsca na przechowanie ławek z kościółka.
  • Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest specjalny dodatek – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona, czy Internetu i jak go chronić.
  • Kino Muza w Myślenicach zaprasza na film „Johnny” – od 24 września w godzinach wieczornych przez trzy tygodnie; bohater filmu Patryk poznaje charyzmatycznego księdza Jana Kaczkowskiego, co bardzo odmieni jego życie. W kinie również będzie film historyczny „Orlęta. Grodno 39”  –  od 10 września w godzinach wieczornych przez dwa tygodnie.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. ks. Prałat Andrzej Burek,  śp. Stanisław Pach. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15