• W naszym sanktuarium obchodzimy dzisiaj odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wdzięczni za łaskę Roku Jubileuszowego, który przeżywaliśmy, z ufnością powierzajmy Maryi Pani Myślenickiej przyszłość naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich pielgrzymów.
    • Suma odpustowa o g. 12:30
    • Nieszpory Maryjne o g. 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Anieli Salawy
      • W tym dniu w Jej sanktuarium w Sieprawiu o g.18:00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Janusza Mastalskiego, poświęcenie Groty Maryjnej i procesja Światła – na uroczystości zaprasza ks. Proboszcz
    • Czwartek: wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    • Piątek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
      • Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je ks. prof. Marek Gilski. W programie:
        • o g.18:00 Msza Święta z kazaniem,
        • o g.19:00 Różaniec z rozważaniami,
        • o g.20:00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja maryjna.
        • Po procesji czuwanie modlitewne młodzieży.
    • Sobota: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
      • W tym dniu organizowana jest kolejna inicjatywa, po „Wielkiej Pokucie” i „Różańcu do Granic”, pod hasłem „Polska pod Krzyżem”, która jest reakcją świeckich i duszpasterzy na kryzys wiary dotykający Kościół.
      • Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski zwraca się do nas: „Proszę Was, dołóżcie wszelkich starań, aby w tegoroczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego w każdej Parafii zostało zorganizowane czuwanie modlitewne… Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod Krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka.”
      • Odpowiadając na ten apel zapraszamy na modlitwę pod naszym Misyjnym Krzyżem na placu kościelnym:
      • o g.14:15 Różaniec,
      • o g.15:00 Msza Święta,
      • o g.19:00 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej na parkingu obok cmentarza na Polance, którą przejdziemy pod krzyż „Na Dziołach” na Dolnym Przedmieściu.
  • Organizowany jest wyjazd w dniu 14 września na ogólnopolskie spotkanie modlitewne we Włocławku pod hasłem “Polska pod Krzyżem”.
    • Wyjazd o godz. 3.00 w nocy z Placu Kilińskiego.
    • Zapisy dzisiaj po Mszach Świętych w zakrystii, a w tygodniu w sklepie KIK-u
  • Polecamy Waszej modlitwie naszych parafian: Jakuba Piątkowskiego, który dzisiaj składa Pierwszą Profesję Zakonną w nowicjacie Towarzystwa Salezjańskiego i Grzegorza Górkę, który w tym tygodniu rozpoczął formację w postulacie Karmelitów Bosych.
    • Czwartek: g.18:00 za Zmarłych wypominanych.
    • Piątek: g.18:00 w intencji aktorów Grupy Misterium i ich rodzin
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
      • Ks. Sławomir Kowalski odprawi Mszę Świętą pod krzyżem na Górce na Dolnym Przedmieściu w sobotę o g.17:00 – zapraszamy.
  • Wracają Obrazy Pani Myślenickiej, które peregrynowały po rodzinach naszej parafii. Jeśli są jeszcze rodziny, które chcą zaprosić Matkę Bożą, to można to zgłosić w zakrystii.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza dzieci z klas od 1 do 5 na spotkania w soboty przed południem – godziny są tak dobrane, by dzieci należące jednocześnie do Oazy i Scholi były cały czas pod opieką. Rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne z ks. Marcinem i kadrą animatorów w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.11:00.
  • Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznej pieszej pielgrzymki do Częstochowy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w następną niedzielę o g.16:30 w Osieczanach przy kościele parafialnym.
  • Wyjazd autokaru do Warszawy dla pielgrzymów udających się do Gruzji w środę o g.14:00 z Placu Kilińskiego.
  • Od 11 do 20 września będzie można oddać głos w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta. Zachęcamy do wsparcia projektu nr 32 na zakup i modernizację infrastruktury sali teatralnej w naszym Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
  • Polecamy prasę katolicką. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie, czy istnieje wojna sprawiedliwa. W “Źródle” jest artykuł o naszym Maryjnym Jubileuszu.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych jest czynny nasz sklepik na placu kościelnym. Można w nim nabyć pamiątki z Jubileuszu i odlany w brązie pamiątkowy medal Jubileuszowy przedstawiający Matkę Bożą Panią Myślenicką.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości płynącej z dzisiejszej Uroczystości oraz obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii:
    śp. Józef Hudaszek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Dzieci z Grupy Mirakl zapraszają na spektakl „Złota Rybka w Krainie Śmieci”. To inspirowana encykliką „Laudato Si” baśniowa refleksja nad naszym „Wspólnym Domem”. Dzisiaj o godz. 15.00 i 18.00. Szczegóły w gablotach, na plakatach.
    • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice zaprasza na Integracyjny Piknik Rodzinny 15 września od g.15:00 do g.19:00 obok Domu Ludowego na Górnym Przedmieściu. Dochód przeznaczony jest na wypoczynek i rehabilitację podopiecznych. Szczegóły na plakatach