• W naszym Sanktuarium obchodzimy dzisiaj główną uroczystość ku czci Narodzenia NMP.
    • Sumie Odpustowej o 18:00 będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapraszamy na nią wszystkie małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają w tym roku małżeńskie jubileusze.
    • W ramach dalszych obchodów:
      • w poniedziałek
        • o 18:00 Msza Święta dla Służby Zdrowia,
        • o 19:00 czuwanie z Matką Miłosierdzia prowadzi Parafialny Zespól Charytatywny „Betania”,
      • we wtorek
        • o 18:00 Msza Święta dla Nauczycieli i Pracowników Szkół,
        • o 19:00 czuwanie z Matką Bożą prowadzi Grupa „Misterium”
      • w środę, w Święto Narodzenia NMP
        • Msze Święte o: 6:30, 8:00, 9:30, 16:00.
        • O 18:00 Msza Święta Urodzinowa Matki Bożej – przewodniczy ks. Prałat Mieczysław Niepsuj, kanonik Kapituły Papieskiej Bazyliki MB Większej w Rzymie. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne oraz Koła Gospodyń z Gminy Myślenice.
        • Po Mszy Świętej procesja maryjna.
        • O 17:00 koncert poezji śpiewanej „Posłuchajmy we dwoje, bo nic byś nie zyskał”, zaśpiewa Jan Budziaszek, Janusz Saługa i Przyjaciele.
        • Poświęcenie ziarna do siewu na wszystkich Mszach Świętych.
      • Każdy dzień będziemy kończyć Apelem Maryjnym.
    • Wtorek: wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana, męczennika
    • Środa: Święto Narodzenia NMP
    • Czwartek: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
    • Piątek: 18:00 w intencji aktorów Grupy Misterium i ich rodzin
    • Niedziela: 9:30 za sierpniowych uczestników Dróżek Kalwaryjskich za Zmarłych wypominanych na Dróżkach
  • Nasza Parafia wraz z Rodziną Szkaplerzną organizuje pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 11 września. W programie nawiedzenie wadowickich kościołów i Muzeum św. Jana Pawła II. Zapisy do środy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 50 zł., płatne przy zapisie. Wyjazd o 7:30 z Placu Kilińskiego.
  • Grupa Misterium zaprasza od 11 września na spektakl „Pogodynka” – niezwykle pogodny! O życiu, które mija tak szybko, jak szybko zmieniają się pory roku… . Szczegóły na stronie parafii.
  • Spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy odbędzie się w sobotę 11 września. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej na spotkanie w strażnicy OSP Śródmieście.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z Oazy Dzieci Bożych.
  • Na prośbę Caritas Polska dzisiaj po Mszach Świętych trwa zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.
  • Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  • Rodzice chorego dziecka Kuby Mistarza dziękują za ofiary złożone w minioną niedzielę na jego leczenie w kwocie 6 842,00 zł. Msza Święta za Ofiarodawców od rodziców będzie w przyszłą niedzielę o 11:00.
  • Polecamy prasę katolicką. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Dostępny jest również specjalny numer Gościa poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się już w przyszłą niedzielę.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości płynącej z dzisiejszej Uroczystości oraz obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Przemysław Jach, śp. Stefan Wygona, śp. Teresa Wilkołek, śp. Irena Wielgus. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.