• W naszym Sanktuarium obchodzimy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Sumie o 12:30 będzie przewodniczył ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
    • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego po Mszy Świętej o 14:00.
    • W poniedziałek
      • o 18:00 Msza Święta dla Służby Zdrowia,
      • o 19:00 czuwanie modlitewne prowadzi „Betania”,
    • We wtorek
      • o 18:00 Msza Święta dla Nauczycieli i Pracowników szkół i przedszkoli,
      • o 19:00 czuwanie  modlitewne prowadzi Grupa „Misterium”
    • W środę
      • o 18:00 Msza Święta dla małżeństw oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, z błogosławieństwem matek;
      • o 19:00 wieczór uwielbienia prowadzi „Nazaret”
    • W czwartek, w Święto Narodzenia NMP
      • Msza Święta o 6:30,
      • wypominki o 7:30,
      • o 8:00 Msza Święta  za zmarłych parafian i zmarłych czcicieli Matki Bożej i Różaniec za zmarłych,
      • o 9:30   Msza Święta  w intencji wszystkich pielgrzymujących do MB  Pani Myślenickiej,
      • o 11:00 Msza Święta dla rodziców z małymi dziećmi – z błogosławieństwem dzieci,
      • o 16:30 Msza Święta dla rodziców i dzieci klas trzecich na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii Świętej.
      • o 18:00 Mszy Świętej Urodzinowej Matki Bożej przewodniczył będzie ks. Krzysztof Jakubiak, neoprezbiter – zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne oraz Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Po Mszy Świętej procesja maryjna.
    • Poświęcenie ziarna do siewu na wszystkich Mszach Świętych.
  • 31 sierpnia odszedł do Pana śp. ks. Prałat Andrzej Burek w 72 roku życia w 47 roku kapłaństwa, proboszcz w naszej  parafii  i dziekan dekanatu Myślenice w latach 2010 – 2015. Uroczystości pogrzebowe odbędą się  w naszym Sanktuarium:
    • niedziela
      • 16:00 – wprowadzenie Zmarłego do kościoła  i Msza Święta
      • 17:30 – Nieszpory za zmarłych
      • 19:00 – Różaniec w intencji  Zmarłego
    • poniedziałek:
      • 8:30 – Różaniec w intencji  Zmarłego – prowadzą Róże Różańcowe
      • 9:30 – 10:30 – modlitwa indywidualna przy trumnie
      • 10:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
      • 11:00 – Msza Święta pogrzebowa i odprowadzenie na  nasz cmentarz parafialny
    • Środa: wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana, męczennika
    • Czwartek: Święto Narodzenia NMP
    • Piątek: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
    • Środa: 8:00 o trwałość, świętość i jedność małżeństw i Boże błogosł. w  rodzinach
  • XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się w niedzielę 11 września. Rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o 9:00 przy stacji „u Piłata”; o 11:30 Mszy Świętej w intencji rodzin i małżeństw będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski – zachęcamy do udziału.
  • Rodziców dzieci klas trzecich, w ramach przygotowania do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:00 do Domu Parafialnego przy ul. 3 Maja.
  • Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas ósmych do Bierzmowania. Rodziców i młodzież zapraszamy na indywidualne spotkanie z księdzem, w czasie którego będą mogli zgłosić gotowość jego rozpoczęcia. Księża oczekują w kancelarii parafialnej w tym tygodniu w piątek od 19:00 do 20:00 i w sobotę od 10:00 do 11:00 i w poniedziałek 12 września od 19:00 do 20:00.
  • Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  • Polecamy prasę katolicką. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o  beatyfikowanym dzisiaj papieżu Janie Pawle I i o problemach szkolnej katechezy. Na placu kościelnym obok sklepiku można dzisiaj nabyć książki o tematyce religijnej.
  • Diakonia Pisania Ikon zaprasza na wystawę swoich prac pt. „Modlitwa w obrazie, Obraz w modlitwie” dziś i 8 września po każdej Mszy Świętej do Domu Katechetycznego przy ul. ks. Piotra Skargi.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości płynącej z dzisiejszej Uroczystości oraz obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Józef Gacek, śp. Jerzy Kurek, śp. Maria Kantor, śp. Ryszard Rajski. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im  wieczne spoczywanie.