• Witamy ks. Pawła Sowę, neoprezbitera pochodzącego ze Skawiny, który został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej Parafii. Jako wikariusz będzie równocześnie katechetą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki.
  • Dzisiaj obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Uwielbiajmy Boga Stwórcę za ziemię i jej owoce.
  • Przy kapliczce na Miłogoszczy, dzisiaj o 15:30, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców i ich rodzin oraz tam wypoczywających – zapraszamy.
  • W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta o błogosławieństwo w nauce i formacji dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich o 8:00 będzie sprawowana przy ołtarzu polowym. Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli, pracowników szkół i rodziców. W tym niełatwym czasie bardzo potrzebujemy pokoju serca i mądrości, która płynie ze spotkania z Bogiem.
  • Poniedziałek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    • I czwartek: wspomnienie bł. Bronisławy
    • I sobota: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Odpust Parafialny ku czci Narodzenia NMP będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium od 1 do 8 września. W ramach obchodów:
    • w I czwartek o 19:00 Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi poprowadzą Różaniec o powołania kapłańskie, zakonne i do życia konsekrowanego – zapraszamy rodziny księży, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych i kleryków.
    • w I piątek
      • o 16:00 Msza Święta dla dzieci klas 4
      • o 19:00 (zmiana terminu z 20:00) rozpocznie się Mszą Świętą „Młody Piątek” – szczególnie zapraszamy młodzież klas 8 i tę, która przystąpiła w tym roku do Bierzmowania. Po Konferencji, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju
    • w I sobotę miesiąca zapraszamy Chorych –
      • od 10:30 spowiedź,
      • o 11:00 Msza Święta z Sakramentem Chorych.
      • na Mszę Świętą o 18:00 zapraszamy Pracowników Centrum Usług Społecznych w Myślenicach i Rodziny, które przyjęły pod swój dach Uchodźców z Ukrainy
    • w niedzielę główna Uroczystość Odpustowa.
      • o 11:00 Msza Święta dla dzieci z poświęceniem przyborów szkolnych
      • sumie Odpustowej o 12:30 będzie przewodniczył ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zapraszamy na nią Strażaków, Chór i Orkiestrę, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów. Przez niedzielę po Mszach Świętych w Domu Katechetycznym przy ul. ks. Piotra Skargi wystawa ikon.
    • Każdy dzień będziemy kończyć Apelem Maryjnym
    • Program od 5 do 8 września podamy za tydzień.
    • Całość programu jest wydrukowana w formie ulotek i można je zabrać dzisiaj z przedsionków kościoła. Jest też na stronie internetowej Parafii.
    • Zapraszamy do duchowego przeżycia tych kilku dni związanych z Odpustem poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty, byśmy w niedzielę mogli zyskać łaskę odpustu zupełnego. Jest to zarazem spowiedź na początek roku szkolnego.
  • Spowiadamy codziennie
    • od 6:30 do 8:30,
    • po południu od 17:00 do 18.30,
    • w I czwartek i I piątek dodatkowo od 15:00, z przerwą od 16:30 do 17:00.
    • Czwartek: 18:00 o błogosł. Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy „Betanii”.
    • Piątek: 16:00 w intencji dzieci klas czwartych, rodziców i nauczycieli
    • Sobota: 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP- zapraszamy Róże Różańcowe i Rodzinę Szkaplerzną
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00. Zgłaszamy ich w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Spotkanie po wakacjach młodzieżowego wolontariatu Caritas będzie 1.09. o godz. 19.00 w budynku Betanii ul. 3 Maja 1.
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych „Wielbi dusza moja Pana” od 9 do 11.09 w Myślenicach. Zapisy na stronie internetowej warsztatów.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie we środę o 19:00 na plebanii.
  • W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, co jest najważniejsze w wizerunku MB Częstochowskiej oraz dlaczego modlimy się przed wizerunkami świętych.
  • Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów, dzieciom, młodzieży i nauczycielom mocy Ducha Świętego w rozpoczynającym się roku szkolnym.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Żądło, śp. Ewa Święch. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.