• Dzisiaj o g.15.30 przy kapliczce na Miłogoszczy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Mieszkańców i ich rodzin oraz tam  wypoczywających –  zapraszamy.
  • Nieszpory o g.17.30.
    • Poniedziałek: Święto św. Bartłomieja, Apostoła
    • Środa: Uroczystość NMP Częstochowskiej
      • Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu w Mszach Świętych
    • Czwartek: wspomnienie św. Moniki
    • Piątek: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • Sobota: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • W poniedziałek 24 sierpnia będziemy obchodzić 51. rocznicę Koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pani Myślenickiej. Zapraszamy w tym dniu na dziękczynną Eucharystię przy ołtarzu polowym, świadectwo i procesję maryjną wokół kościoła o g.18.00. Uroczystości będzie przewodniczył prowincjał Księży Salwatorianów ks. Józef Figiel, pochodzący z Bysiny, który w tym roku obchodzi srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Całość rozpocznie się Różańcem o g.17.15 w kaplicy Matki Bożej. Na placu kościelnym pod arkadami jest przygotowana wystawa fotografii z Jubileuszu 50 –lecia Koronacji Cudownego Obrazu.
    • Poniedziałek: g.8.00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w kaplicy Matki Bożej.
    • Środa: g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Pani Myślenickiej
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedzielę 30 sierpnia o g.11.30  w kościółku św. Jakuba.
  • W sobotę  29 sierpnia odbędzie się 48. Pielgrzymka Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej dziękczynna za dar wakacyjnych rekolekcji.
  • Od września zmienia się forma przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa w Myślenicach. Spotkania będą się odbywać w jeden weekend w miesiącu. Szczegóły na stronie internetowej Parafii
  • Instytut Nauk o Rodzinie przy UPJPII zaprasza na studia  podyplomowe o tematyce rodzinnej. Szczegóły na plakacie.
  • Polecamy „Gościa Niedzielnego” –  przeczytamy w nim o nowych zadaniach i koniecznych zmianach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce w związku z zaleceniami Watykańskiej Kongregacji do Spraw Duchowieństwa oraz o sanktuarium Królowej Tatr na Rusinowej Polanie.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia obfitującego w Bożą łaskę i opiekę Maryi.
  • Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w związku z pandemią: maseczkach i zachowaniu dystansu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Stanisław Bąbka, śp. Antoni Klinik, śp. Stanisław Pieron, śp. Jan Jaśkowiec. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.