Ogłoszenia – 20. niedziela zwykła – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (15.08.2021)

• Nieszpory o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla
    • Wtorek: wspomnienie św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
    • Piątek: wspomnienie św. Bernarda, opata i  doktora Kościoła
    • Sobota: wspomnienie św. Piusa X, papieża
    • Niedziela: wspomnienie NMP Królowej
  • Z racji Odpustu Kalwaryjskiego  zapraszamy do modlitwy na  Dróżkach. Kompania z naszej Parafii wychodzi na Dróżki z placu przed Bazyliką Kalwaryjską w piątek 20 sierpnia i w sobotę 21 sierpnia o 5:00 rano.
  • W przyszłą niedzielę o 15:30 przy kapliczce na Miłogoszczy zostanie odprawiona Msza Święta  w intencji mieszkańców i ich rodzin oraz tam wypoczywających – zapraszamy.
  • Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką. Komunii Świętej udzielamy  również na rękę w niedzielę w  kaplicy Matki Bożej i przed głównymi drzwiami kościoła, a w tygodniu przed ołtarzem głównym. Przyjmujmy Pana Jezusa pod postacią chleba z pełnym szacunkiem, bezpośrednio przed kapłanem, z rąk którego Go otrzymaliśmy.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie, oraz o św. Jacku.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby kolejny tydzień przyniósł błogosławione owoce w sercu każdego z nas.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Majka, śp. Maria Kutrzeba. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15