Ogłoszenia – 20. Niedziela Zwykła (2020-08-16)

• Nieszpory o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jacka, kapłana , patrona Archidiecezji Krakowskiej
    • Czwartek: wspomnienie św. Bernarda, opata i  doktora Kościoła
    • Piątek: wspomnienie św. Piusa X, papieża
    • Sobota: wspomnienie NMP Królowej
    • Środa:
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
      • g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie – po Mszy Świętej nabożeństwo
    • Sobota: g.18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Przy kapliczce na Miłogoszczy w przyszłą niedzielę o g.15.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Mieszkańców i ich rodzin oraz tam  wypoczywających –  zapraszamy.
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w  przyszłą niedzielę  w kościele św. Jakuba o g.11.00.
  • 24 sierpnia w poniedziałek będziemy obchodzić 51. rocznicę Koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pani Myślenickiej. Zapraszamy w tym dniu o godz. 18:00  na dziękczynną Eucharystię przy ołtarzu polowym i procesję maryjną. Uroczystości będzie przewodniczył prowincjał Księży Salawtorianów ks. Józef Figiel, pochodzący z Bysiny.
  • Nasza parafia planuje autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w sobotę 22 sierpnia – z zachowaniem przepisów sanitarnych.
    • Zapisy do środy w zakrystii.
    • Koszt – 30 zł., płatne przy zapisie.
    • Wyjazd o g. 7.30 z Placu Kilińskiego.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć  ofiarę do puszki na placu kościelnym przy sklepiku na pomoc mieszkańcom Bejrutu w Libanie po tragicznych wydarzeniach z 4 sierpnia.
  • Tam są również dostępne dewocjonalia związane z naszym Sanktuarium,  oraz specjalne koszulki z jubileuszowym maryjnym  nadrukiem.
  • W „Gościu Niedzielnym” rozmowa z ks. arcybiskupem G. Rysiem o tym, czy Kościół w Polsce potrzebuje przewodnika.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby kolejny tydzień,  przyniósł błogosławione owoce w sercu każdego z nas.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Janinę Starzec, śp. Magdalenę Sularczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.