• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o  g.17:00
  • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową o g.15:00.
  • Nabożeństwa pasyjne w  tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o g.15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek:
      • dla dzieci po Mszy Świętej o g.16:00
      • dla dorosłych o g.17:15 /prowadzi Róża MB Szkaplerznej/
      • dla młodzież i młodych duchem o g.18:45.
    • Czwartek: święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy Świętej  rozpoczniemy  w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dla dorosłych poprowadzi  ks. Jan Jurczak, dla dzieci ks. Mirosław Cichoń, a dla młodzieży ks. Marcin Filar i ks. Tomasz Białoń. Módlmy się o dobry duchowy owoc tych dni. Wydrukowany program rekolekcji można zabrać z przedsionków kościoła, jest też na stronie internetowej parafii. Spotkanie rekolekcyjne będą też transmitowane.
  • Rozpoczynając rekolekcje uroczyście wniesiemy do naszej świątyni relikwie Drzewa Krzyża Świętego, na którym Pan Jezus dokonał zbawienia świata. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość oddania im czci. Ta cenna relikwia pozostanie już w naszej parafii na stałe.
  • Rekolekcje wielkopostne z Mszą świętą w klasycznym rycie rzymskim odbędą się od 2 do 4 marca w kościółku św. Jakuba. Poprowadzi je ks. Szymon Wykupil. Szczegóły na plakatach.
    • Środa: g. 8:00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz bł. Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy  w tej intencji.
    • Czwartek: g.18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy Caritas „Betania”
    • I piątek miesiąca: g.16:00 w intencji dzieci z klas 4, rodziców i nauczycieli
    • I sobota miesiąca:
      • g. 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Mężczyzn, którzy chcą się formować w duchu katolickim we wspólnocie, by móc odpowiadać na bolesne problemy współczesnego świata, zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek. O g.18:00 Msza Święta, a po niej spotkanie w salce w domu katechetycznym przy ul. ks. P. Skargi. Prosimy o przyniesienie deklaracji o wejściu we wspólnotę.
  • Wspólnota „Nazaret” poprowadzi Modlitwę Uwielbienia w środę o g.19.30 w kościele – zapraszamy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6:30 i w czasie Mszy Świętych oraz od g.17:00  i dodatkowo w czwartek i piątek od g.15:00. Msza Święta dla dzieci w pierwszy piątek o g.16:00.
  • Młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studentów i wszystkich młodych duchem zapraszamy na Młody Piątek. Poprowadzi go ks. Mateusz Wyrobkiewicz z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na temat “Jak odkryć w swoim życiu największy przymiot Boga? Spotkanie ze św. S. Faustyną i bł. ks. Michałem Sopoćko”. O g.19:00 konferencja, po niej Droga Krzyżowa i Msza Święta.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zmiana tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę o g.16:30.
  • Grupa Misterium zaprasza  na Misterium Męki Pańskiej. Ze względu na trwającą pandemię spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązujących restrykcji sanitarnych. Szczegóły dotyczące terminów i rezerwacji na stronie parafii.
  • W „Gościu Niedzielnym”  druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim oraz artykuł o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw.
  • W przyszłą niedzielę o g.18:30 w kinie MUZA  wyświetlany będzie film pt.” Czyściec” – zachęcamy do obejrzenia.
  • Baranki wielkanocne i paschaliki  przygotowane przez Caritas Diecezjalną można nabyć w tygodniu w sklepie  z dewocjonaliami, a w przyszłą niedzielę w sklepiku na placu kościelnym. Ofiarę w kwocie 6 zł. przekazujemy do Caritas na pomoc potrzebującym.
  • W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć  misjonarzy  w Dziele Pomocy „Ad Gentes”.
  • Życzymy wszystkim  dobrego tygodnia, obfitującego Bożym błogosławieństwem.
  • W minionym tygodniu odeszły  do wieczności: śp. Maria Leśniewska, śp. Genowefa Kobylańska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im  wieczne spoczywanie.