• Powiedział Pan Jezus do S. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Korzystajmy więc obficie ze źródeł Bożego Miłosierdzia.
  • Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu o 15:00 – zapraszamy.
  • W dzisiejszą niedzielę przypada patronalne święto Caritas w Polsce, obchodzone pod hasłem „Dzień dobra”.  Rozpoczyna ono  Tydzień Miłosierdzia.
    • Poniedziałek: Święto św. Marka, ewangelisty
      • Pamiętajmy w modlitwie o ks. Arcybiskupie Marku Jędraszewskim i ks. Marku Kościelniaku pomagającemu w pracy duszpasterskiej w naszej parafii, w dniu Ich imienin.
    • Wtorek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    • Czwartek: wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej
    • Piątek: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
      • Jest to dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
      • Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
    • Sobota: pierwsze Nabożeństwo Majowe połączone z procesją wokół kościoła o 17:30.
      • Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków, a także dzwonienia w czasie procesji.
    • Niedziela:  rozpoczyna się  Tydzień Biblijny.
  • Nadal trwa modlitwa adoracyjna  w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie w piątek po Mszy Św. o 18:00.
  • Ukraińcom przebywającym na Ziemi Myślenickiej składamy najlepsze życzenia Bożego Pokoju z okazji obchodzonych przez nich Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i zapraszamy na nabożeństwo w języku ukraińskim w sobotę o 16:30.
  • Dziękujemy dzieciom za dar ze skarbonek wielkopostnych – ofiarowały 1.547,00 zł.
  • Do 2 maja należy rozliczyć PIT. W budynku „Betanii” pomagamy w rozliczeniu w zamian za ofiarowanie 1% na działalność charytatywną Caritasu.
  • Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy  i Santiago de Compostella w Hiszpanii w terminie od 15 do 22 września tego roku. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotkach. Zapisy do końca kwietnia u ks. Proboszcza.
  • W „Gościu Niedzielnym” ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom. Oraz rozmowa z ks. arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o tym, czy Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania  Chrystusa.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. ks. Stanisław Dybeł, wikariusz w naszej parafii w latach 1982-88, śp. Julian Korbel – ojciec ks. Janusza Korbel, śp. Antoni Filar –ojciec ks. Marcina Filara. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.