Powiedział Pan Jezus do S. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Korzystajmy więc obficie ze źródeł Bożego Miłosierdzia.

• Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu o 15:00 – zapraszamy.
  • Ukraińcom przebywającym na Ziemi Myślenickiej składamy najlepsze życzenia z okazji przeżywanych przez nich Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Dzisiaj jest patronalne święto Caritas, obchodzone pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Rozpoczyna ono 79. Tydzień Miłosierdzia.  Jego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich i zachęta do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.
    • Środa:
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
  • Msza Święta dla Osób głuchych będzie w poniedziałek o 15:30.
  • W sobotę o 9:00 Ks. biskup Janusz Mastalski udzieli bierzmowania młodzieży klas ósmych. Obejmijmy ją naszą modlitwą. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w piątek od 17:00.
  • Modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – rozpoczęcie  po Mszy Świętej o 18:00.
  • Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w sobotę.
  • Dziękujemy dzieciom za dar ze skarbonek wielkopostnych na rzecz potrzebujących – ofiarowały 2.368,00 zł.
  • Nasza Parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Śląska, 22 i 23 maja /poniedziałek i wtorek/: Sanktuarium MB w  Piekarach, Góra Św. Anny, Kamień Śląski – Sanktuarium św. Jacka, Prudnik – miejsce rocznego uwięzienia Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Moszna – piękna zamkowa rezydencja z XVIII w. Koszt przejazdu, noclegu, wyżywienia i biletów wstępów – 320 zł. Przy zapisie płacimy 200 zł. Zapisy do końca kwietnia u ks. Proboszcza.
  • W „Gościu Niedzielnym”  przeczytamy o Bożym Miłosierdziu oraz  o tym,  jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi.
  • Życzymy wszystkim ufności w Miłosierdzie Boga.
  • W minionym tygodniu odszedł  do wieczności Śp. Henryk Hołuj. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu  wieczne spoczywanie.