• Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę na ten cel przy sklepiku na placu kościelnym.
  • Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy Świętej o 14:00.
  • Nieszpory Adwentowe o 17:30
  • Roraty w naszej parafii są odprawiane:
    • dla dzieci o 18:00, we czwartek o 16:30 i w  sobotę o  8:00
    • dla młodzieży i dorosłych rano o 6:15;  Godzinki  o Matce Bożej o 5:45
    • Wtorek: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
    • Środa: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • Czwartek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
      • Msze Święte: 6:15, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00
        • Intencja z kościółka św. Jakuba będzie odprawiona w kościele o 16:30.
      • W objawieniu prywatnym w Montichiari we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gili 8 grudnia 1947 r. Maryja przekazała następujące słowa:
        • „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.(…). Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.  W takim duchu przeżyjmy ten czas w czwartek między 12:00 a 13.00.
      • W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
    • Sobota: wspomnienie NMP Loretańskiej
    • Środa: 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach
    • Czwartek:
      • 9:00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach
      • 18:00 w intencji Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice i ich Rodzin oraz Zmarłych Członków  Kongregacji
      • 18:00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
  • Różaniec w intencji Ojczyzny w poniedziałek po Mszach Świętych porannych.
  • Uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę „Nazaret” w środę o 20:00.
  • Dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą o 16:30 z obrzędem poświęcenia medalików.
    • Rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę o 19:00 w kościele.
  • Spotkanie biblijne w poniedziałek o 19:15 w budynku „Betanii”.
  • Oaza zaprasza młodzież w piątek na Mszę Świętą o 19:00, a po niej na spotkanie.
  • Nie będzie w tym roku jednodniowej spowiedzi przed Świętami. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przez cały Adwent. Spowiadamy codziennie od 6:15 do  8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w niedzielę na  Mszach Świętych. Nie odkładajmy tego ważnego spotkania z Bogiem na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece na stół wigilijny, które można nabyć dzisiaj po Mszach Świętych w sklepiku na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie z artykułami religijnymi przy  ul. ks. P. Skargi. 9 zł. od małej świecy, a 15 zł. od dużej odprowadzamy do Caritas diecezji, reszta ofiary pozostaje na pomoc dzieciom w Parafii. W  sklepiku również do nabycia kalendarze  na przyszły rok z naszego Sanktuarium.
  • Zapraszamy na “Opowieść Wigilijną” w wykonaniu młodzieży oazowej i Grupy Misterium. Rezerwacja darmowych biletów przez formularz, telefonicznie lub mailowo. Kontakt i terminy spektakli na stronie internetowej i na plakatach.
  • Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii – na trwający remont w kościółku św. Jakuba.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy można wierzyć w Boga nie wierząc w Kościół, oraz  w ramach cyklu adwentowego o gorliwości i zapale w dążeniu do świętości.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania  Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Walenty Kofin, śp. Janina Surówka, śp. Maria Kruczek, śp. Walenty Brożek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im  wieczne spoczywanie.