Ogłoszenia – 2. Niedziela Adwentu (6.12.2015)

• Dziś zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00
  • Dziś nieszpory o godz. 17:30.
  • W Adwencie zapraszamy wszystkich na Roraty:
    • dzieci, młodzież o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00
    • starszych rano o godz. 6:15.
  • Przy kaplicy Matki Bożej jest usytuowana urna, do której prosimy składać kartki ze swoimi kandydatami do Rady parafialnej.
    • Głosować mogą tylko osoby pełnoletnie należące do naszej wspólnoty parafialnej wpisując na kartce jedną osobę: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.
  • We wtorek (8 grudnia 2015) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    • Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 6:15, 7:00, 8:00, 9:00 i po południu o godz. 16:30 i 18:00.
    • W kościółku o godz. 14:15.
    • Na Mszę św. o godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci.
    • Uczniom klas III na tej Mszy św. zostaną poświęcone medaliki.
    • 8 grudnia w całym Kościele rozpocznie się Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, który ma nam pomóc doświadczyć miłosierdzia Boga Ojca przez czynną misję Kościoła. W naszym sanktuarium w Roku Jubileuszowym codziennie o godz. 15:00 będzie odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • 8 grudnia Myśleniczanka Katarzyna Kliś złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty. Polecamy ją modlitwie wiernych.
  • We wtorek kancelaria i Betania nieczynna. Osoby objęte opieką Caritas zapraszamy do odbioru żywnościowych paczek świątecznych we wtorek 15 grudnia.
  • Świece Caritas na stół wigilijny będziemy mogli nabyć od przyszłej niedzieli w kiosku na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na pomoc ubogim.
  • Parafialny Zespół Caritas zaprasza do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności w sklepach Myślenic w najbliższy piątek i sobotę 11 i 12 grudnia. Za każdy kilogram trwałej żywności przekazany wolontariuszom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
  • Osoby, które pragną podjąć się modlitewnego czuwania przez godzinę raz w tygodniu w intencji miłości, pokoju i jedności w rodzinach i na całym świecie za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi mogą wpisać się na listę, która jest na stoliku obok bocznego ołtarza..
  • Z intencji Mszalnych we wtorek 8 grudnia:
    • 9:00 – za Polaków, którzy ponieśli śmierć z rąk ukraińskich nacjonalistów na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.
    • 9:00 – o trwałość i świętość małżeństw oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Najświętszej Niepokalanie Poczętej – prowadzi Służba Rodzinie.
    • 18:00 – w intencji Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice.
  • Dziękując za życzliwość i ofiarność życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i radosnych spotkań ze św. Mikołajem.