Ogłoszenia – 19. Niedziela Zwykła (7.08.2022)

• Zmiana Tajemnic Różańca świętego po Mszy Świętej o 14:00.
  • Nieszpory o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Dominika, kapłana
    • Wtorek: święto św. Teresy od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
    • Środa: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    • Czwartek: wspomnienie św. Klary
    • Sobota: święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
    • Niedziela: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
      • Na Mszy Świętej o 9:30 wniesiemy uroczyście do naszej świątyni relikwie św. O. Maksymiliana Marii Kolbego, które przekazał dla naszego Sanktuarium O. Gwardian Klasztoru Franciszkanów w Niepokalanowie w czasie naszej pielgrzymki do tego miejsca.
    • Wtorek: 7:00 w intencji pielgrzymujących do Niepokalanowa i Warszawy
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych w naszej parafii
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Nasza Parafianka S. Fidelia Kantor z Dolnego Przedmieścia złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Dominikanek w Tarnobrzegu w najbliższy poniedziałek. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 12:30 będziemy wraz z Nią dziękować Bogu za dar powołania. Pamiętajmy o Niej w modlitwie.
  • W czwartek około 15:30 Piesza Pielgrzymka Krakowska dotrze do Częstochowy. Mszy Świętej o 19:00 na szczycie Jasnej Góry przewodniczył będzie Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  • Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju, w nocy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej.
  • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Piotr Piekarczyk, proboszcz z Bysiny:
    • o 17:15 spotkanie dla dzieci,
    • o 18:00 Msza Święta z kazaniem,
    • o 19:00 Różaniec,
    • o 20:00 Msza Święta z kazaniem, a po nie procesja maryjna.
  • Odpust Kalwaryjski w tym roku będzie obchodzony od 15 do 21 sierpnia. Szczegóły za tydzień.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek.
  • Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o warunkowym zarezerwowaniu w tegorocznym budżecie na ochronę zabytków kwoty w wysokości 195.284,00 zł na remont konserwatorski posadzki wraz z modernizacją instalacji w kościółku pw. św. Jakuba na Stradomiu. Po podpisaniu stosownej umowy rozpoczniemy prace. Całość inwestycji wynosi ponad 650 tys. Składka w przyszłą niedziele na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  • W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy Kościół zabraniał do niedawna indywidualnego czytania Pisma Świętego oraz znajdziemy reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Góralik, śp. Jerzy Kęsek, śp. Christine Amalie Meier – Hadamik, śp. Joanna Wagner, śp. Henryka Pokrywa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15