8:00 o trwałość, jedność, świętość małżeństw i błogosławieństwo Boże w rodzinach
18.00 w intencjach zbiorowych
I czwartek m.: 18:00 o Boże bł. dla Wolontariuszy i Darczyńców „Betanii”
I piątek m.: 16:00 w intencji dzieci z klasy czwartej, rodziców i nauczycieli
Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
Niedziela: 11.00 o Boże błogosł. i opiekę Matki Bożej dla pielgrzymujących w czerwcu do Fatimy
Msza Święta przy XVIII – wiecznej kapliczce „Na Studzience”, we wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej, zostanie odprawiona w środę o 18:00, w intencji zachowania nas od kataklizmów i nieszczęść. To wyjątkowe miejsce w historii naszej parafii, uświęcone modlitwą wielu pokoleń. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie Róże Różańcowe, Rodzinę Szkaplerzną i Górali myślenickich.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w I czwartek po Mszy wieczornej do 20:00.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 i od 17:00. Dodatkowo w czwartek i w piątek od 15:00. Msza Święta dla dzieci w piątek o 16:00.
Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej do Częstochowy. Grupa myślenicka wyruszy we środę po Mszy Świętej o 8:00, sprawowanej przy ołtarzu polowym. Zapisy na pielgrzymkę są w Domu Katechetycznym przy ul. ks. P. Skargi, dzisiaj po każdej Mszy Świętej oraz w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej. We wtorek wieczorem dotrze do nas pielgrzymka z Mszany Dolnej, jeśli ktoś chciałby jeszcze przyjąć pielgrzymów na nocleg, prosimy o zgłoszenie tego w biurze pielgrzymki lub w zakrystii. Jest możliwość dołączenia do naszych pielgrzymów na Jasną Górę, w ostatni dzień pielgrzymki we wtorek 11 sierpnia, od tzw. „Przeprośnej Górki”. Organizujemy wspólny autokarowy wyjazd o 6:00 rano z Placu Kilińskiego. Zapisy na autokar dzisiaj w kancelarii. Koszt 60 zł, płatne przy zapisie. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki o 19:00 na szczycie Jasnej Góry.
„Gość Niedzielny” pisze o tym, na czym polega istota odpustu, w tym również tzw. odpustu Porcjunkuli. W tygodniku „Niedziela” biblista opowiada o znaczeniu chrześcijańskich imion.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
Dzisiaj przypada 10 rocznica śmierci śp. ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.