• W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Podejmijmy ją w duchu wiary, miłości, odpowiedzialności i troski za nasze rodziny i naszą ojczyznę.
  • Dziś I niedziela miesiąca
    • Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Po mszy o g.14:00 zmiana tajemnic różańcowych.
    • Nieszpory o g.17:30.
  • W środę wyruszy z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po mszy świętej o g. 8:00.
    • Dziś przy wyjściu z kościoła możemy złożyć intencje z prośbą o modlitwę pielgrzymów, jak również datkiem do puszek wesprzeć organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
    • Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy jeszcze dziś po mszach św. oraz jutro po mszy wieczornej w salce oazowej przy ul. Ks. Piotra Skargi.
    • We wtorek ok. g.18:00 przybędą do nas pielgrzymi z Mszany Dolnej.
      • Na dzień dzisiejszy brakuje nam noclegów dla ok. 100 osób.
      • Serdecznie prosimy o przenocowanie pątników i wpisanie się na listę w zakrystii. Pielgrzymów odbieramy z Rynku.
  • W każdą I-szą środę miesiąca zapraszamy o g. 17:15 na adorację i modlitwę różańcową o trwałość i świętość rodzin, a o g.18:00 na mszę św. w tej intencji.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu na wszystkich mszach św. W czwartek i piątek dodatkowo od g. 16:00 do 18:00.
  • W liturgii Kościoła:
    • we wtorek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
    • w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
    • w sobotę – św. Dominika, prezbitera
  • Z serca dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nam duchowy tydzień na rok przed ŚDM. Dziękujemy za liczny udział młodzieży i dorosłym.
  • Bóg zapłać mówimy wszystkim, którzy miesiącu lipcu złożyli ofiary w kopertach, czy też na konto parafii na dalszą część prac remontu chodnika na cmentarzu.
    • w czwartek o g. 18:00 – o bł. Boże dla Dobroczyńców i Woluntariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • w przyszłą niedzielę – o godz. 15:30 zostanie odprawiona msza św. przy kapliczce na Studzience o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców ul. Daszyńskiego.

I jeszcze dwa ogłoszenia:

• Organizatorzy Dni Myślenic zwracają się z prośbą by w dniach 8-9 sierpnia /sob. ndz./ ograniczyć ruch pojazdów na terenie Zarabia. Zmiana organizacji ruchu przewiduje zamknięcie na czas trwania imprezy: – ul. Piłsudzkiego od strony ronda im. Marszałka Nawary – ulice Mostowa, Zdrojowa i Parkowa po zapełnieniu się parkingów będą fakultatywnie zamknięte.
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Myślenicach przy ul. Zdrojowej 18 zaprasza osoby pełnoletnie na bezpłatne roczne kursy w zawodzie: Technik Usług Kosmetycznych oraz Asystent Osoby Niepełnosprawnej. Placówka oferuje również naukę po ukończeniu szkoły średniej w zawodzie Opiekun Medyczny i Terapeuta Zajęciowy.

Wszystkim życzymy milej niedzieli i dobrego tygodnia.