• Zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją o g.17.30.
  • Dzisiaj w naszym dekanacie jest odpust w parafii Niepokalanego Serca NMP w Borzęcie.
    • Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, przez którą zostaliśmy odkupieni.
    • Środa: święto św. Tomasza, apostoła
    • Czwartek: Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
    • Piątek: wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
    • Sobota: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
    • Środa: g.18:00 o trwałość i świętość małżeństw oraz błogosławieństwo Boże
      w rodzinach. Po Mszy Świętej o g. 8:00 adoracja w tej samej intencji.
    • Czwartek: g.18:00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy
      Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Sobota:
      • g. 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu
        Sercu NMP
      • g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Msza święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedziele 7 lipca w kościele św. Jakuba o g.11.30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu od g. 6:00 do g. 8:30, popołudniu od g. 17:00, we czwartek od g.16:00 do g.18:00, piątek od g.15:00 do g.18:00, z przerwą od g.16:30 do g.17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą o g.18:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9:00. Zgłaszamy ich w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • W Jubileuszowym Roku 50 – lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej sięgamy do wydarzeń z przeszłości. 2 lipca 1633 r. w uroczystej procesji przeniesiono Obraz z domu Marcina Grabyszy z Górnego Przedmieścia do kościoła Narodzenia NMP w Myślenicach, po uznaniu przez komisję biskupią za nadprzyrodzone zjawiska, które działy się przy Wizerunku i łaski jakie ludzie otrzymywali przez wstawiennictwo Maryi. Na pamiątkę tego wydarzenia we wtorek 2 lipca zapraszamy o g.19:00 na Nabożeństwo Maryjne przy kapliczce na ul. 3 Maja \przed miejską kotłownią\, stamtąd udamy się w procesji z Obrazem Pani Myślenickiej ulicą 3 Maja na plac kościelny przy Sanktuarium, gdzie przy ołtarzu polowym będzie sprawowana Eucharystia. Wraz z Parafią św. Brata Alberta na Osiedlu, Parafią św. Franciszka z Asyżu na Zarabiu zapraszamy do udziału w tej uroczystości wspólnoty parafialne, organizacje społeczne, Straż Pożarną, orkiestrę i wszystkich Myśleniczan. Zabierzmy na to nabożeństwo świece.
  • Również w ramach Jubileuszu, w sobotę dziesiąta już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Tym razem Msza Święta o g.18:00 będzie sprawowana przez ks. Wawrzyńca Guta i ks. Jana Jurczaka. Zapraszamy na nią wszystkich pracowników Służby Zdrowia – lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny i administracyjny oraz rodziny, które Matka Boża w kopii Cudownego Wizerunku odwiedziła w czerwcu.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14:00.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i figurę Św. Józefa.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda za miedzą” – odwiedziny w Szydłowcu, miejscu objawień maryjnych na Litwie. Jest też „Źródło” .
  • Szczególnie w okresie lata zadbajcie o godny strój wchodząc do kościoła i uczestnicząc we Mszy Świętej oraz o wyłączenie telefonów komórkowych. Szanujcie otoczenie kościoła nie wchodząc w miejsca obsadzone zielenią i wypełnione korą.
  • Na wakacyjny czas dzieciom i młodzieży i wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, przeżywanego w kontakcie z Bogiem i pięknem świata.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Jerzy Kogut, śp. Jan Stawarz, śp. Stanisława Musiał. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.