• Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, Nieszpory i procesja wokół kościoła o 17:30, a po niej  Msza Święta o Najświętszym Sakramencie. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków z kwiatów i ziół. Po Mszy Świętej błogosławieństwo dzieci.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana
    • Wtorek: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    • Czwartek: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków z kwiatów i ziół. Po Mszy Świętej błogosławieństwo dzieci.
    • Piątek:Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
      • Msze Święte: 6:30, 8:00, 9:30, 16:30, 18:00
      • Msza Święta o 6:30 i 18:00 przy ołtarzu Serca Jezusowego z aktem oddania się  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej  wieczornej procesja.
      • Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Sobota: wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  • Msza Święta dla Osób głuchych i niepełnosprawnych na zakończenia roku formacji będzie w sobotę o 10:00.
  • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny.
    • Rodziców, nauczycieli, dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół średnich zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w piątek o 8:00.
    • Zachęcamy do spowiedzi – spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 i od 17:00 do18:30.
  • Ks. Prałat Edward Baniak, który był proboszczem w naszej parafii w latach 1989-1995, obchodzi w tym roku Złoty Jubileusz Kapłaństwa. W przyszłą niedzielę odprawi w naszym kościele Mszę Święta o 11:00 – zapraszamy do modlitwy w intencji Jubilata.
  • Msza Święta w intencji Ofiar Czarnej Niedzieli w Myślenicach będzie w niedzielę o 14:00.
  • Zachęcamy do ostatniej przed wakacjami modlitwy adoracyjnej w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do tego, by Uroczystość Bożego Ciała przebiegła godnie i pięknie i była świadectwem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pośród nas.
  • Wyrażamy wdzięczność Panom, którzy przez cały maj z wieży kościelnej grali wieczorem pieśni maryjne.
  • Biuro Radia Maryja w Myślenicach organizuje 31. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 10 lipca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Fatimy  i Santiago de Compostela w Hiszpanii w terminie od 15 do 22 września. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy  u ks. Proboszcza.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych ofiarą do puszek można wesprzeć wakacyjny obóz dla Osób niepełnosprawnych organizowany przez Zespół Charytatywny „Betania.
  • W „Gościu Niedzielnym” rodzicom polecamy wywiad o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające  ze smartfonów i Internetu. Dla dzieci w „Małym Gościu Niedzielnym” wyjątkowa książeczka na wakacje.
  • „Gościa Niedzielnego Extra” poświęconego cudom eucharystycznym w cenie 12 zł. można nabyć w zakrystii.
  • Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej towarzyszą nam we wszystkich sprawach, jakie będziemy podejmować w tym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli   do wieczności: śp. Stefania Róg, śp. Natalia Skoczylas, śp. Paulina Ratajczak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.