• Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół  Chrystusowy” – niech on będzie czasem refleksji nad Kościołem, jego misją oraz umocnieniem  wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.
  • Dziś także początek Adwentu – czasu duchowego radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia  Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  • Zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane:
    • dla dzieci
      • o 18:00,
      • w piątek 2.12.2022 wyjątkowo o 16:00
      • w soboty o 8:00
    • dla  młodzieży i dorosłych rano o 6:15.
    • Na tegorocznych Roratach razem ze św. Joachimem, dziadkiem Pana Jezusa,  będziemy poznawać ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na Mesjasza. Dzieci prosimy o przygotowywanie lampionów.
  • Różaniec za zmarłych dzisiaj o 17:00, a do końca listopada  o 17:15
    • Środa: Święto św. Andrzeja, Apostoła
    • I sobota miesiąca: wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    • Czwartek: 18:00 o Boże błogosławieństwo dla Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • Piątek: 16:00 w intencji Dzieci klas czwartych, ich Rodziców i Nauczycieli
      • W tym dniu Msza Święta roratnia dla dzieci będzie o 16:00.
    • Sobota:
      • 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • 10:00 Msza Święte dla Róży Różańcowej i Rodziny Szkaplerznej. Pół godziny wcześniej Różaniec.
  • Spowiadamy codziennie od 6:15 do 8:30 oraz od 17:00, a w pierwszy  czwartek i piątek od 15:00, z przerwą od 16:30 do 17:00.
  • Młodzież, szczególnie z klas 8 przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na „Młody Piątek”.  Rozpocznie się o 19:00 Mszą Świętą  z konferencją „Jest od wieków z nami…”, którą poprowadzi ks. Proboszcz.  O 20:00 „Akatyst” –  piękny, starożytny hymn, ku czci Bogarodzicy, pochodzący z tradycji Kościoła Wschodniego w wykonaniu młodzieży oazowej i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – bardzo do niej zachęcamy.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie w środę o 19:00.
  • Chorych odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od 9:00. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Przed Świętami chorych odwiedzimy również w sobotę 17 grudnia.
  • Zmiana Tajemnic Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” będziemy rozprowadzać  świece na stół wigilijny. Można  je  będzie nabyć od   przyszłej niedzieli  w sklepiku na placu kościelnym.
  • Parafialny Zespół Caritas “BETANIA” wraz z Krakowską Kongregacją Kupiecką Oddział w Myślenicach, Urzędem Miasta i Gminy oraz z  Centrum Usług Społecznych w Myślenicach  zapraszają na wigilię dla osób samotnych i ubogich w niedzielę 18 grudnia. Zapisy we środy w budynku  “BETANII” przy ul. 3 Maja od 15:30 do 16:30.
  • „Betania” przeprowadzi świąteczna zbiórkę żywności w sklepach na terenie Myślenic 2 i 3 grudnia / piątek i sobota/.  Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Bóg zapłać za Wasze ofiary do puszek składane na Światowy Dzień Ubogich i Kościół prześladowany  –  zebraliśmy 10.080,00 zł.
  • W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć Kościół na Wschodzie.
  • W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to niedobry pomysł; jest też  specjalny dodatek: jubileuszowy  kalendarz ścienny na przyszły rok z wizerunkami polskich świętych – cena „Gościa” z kalendarzem 8 zł. Polecamy również nasz parafialny kalendarz – dostępny w zakrystii.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Andrzej Liszkiewicz, śp. Radosław Cygan. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Dzisiaj  po Mszach Świętych ofiarą do puszek można wesprzeć Orkiestrę Reprezentacyjną  Miasta I Gminy Myślenice.
    • Spotkanie z P. Barbarą Nowak – Małopolskim Kuratorem Oświaty, na temat: „Postawa Orląt Lwowskich i Powstańców Warszawskich jako wynik patriotycznego wychowania młodzieży” będzie w najbliższy poniedziałek o 19:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja. Zapraszają Organizatorzy.