• Dzisiaj, pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jezus obecny w Eucharystii  jest tym, który posyła. Chodzi więc o takie przeżywanie Mszy Świętej, aby tajemnica, w którą wierzymy i którą celebrujemy, stała się zasadą naszego postępowania. Gdyż przez życie każdego z nas, Bóg pragnie coś powiedzieć światu.
  • Dziś także początek Adwentu – czasu pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  • Zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane:
    • dla dzieci o 18:00, w soboty o 8:00
      • w tym tygodniu w piątek (3.12.2021) Msza Święta Roratnia dla dzieci będzie o 16:00
      • Na tegorocznych Roratach wraz z Maryją i Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem.
      • Prosimy również o przygotowywanie lampionów.
      • Roraty wieczorem będą transmitowane.
    • dla  młodzieży i dorosłych rano o 6:15.
  • Różaniec za zmarłych do końca listopada codziennie o 17:30.
    • Wtorek: Święto św. Andrzeja, Apostoła
      • o 8:00 Msza Święta w intencji ks. prałata Andrzeja Burka z okazji  imienin. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
    • I czwartek m.:  wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
    • I piątek m.: wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    • I sobota m.: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    • Środa: 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji
    • Czwartek: 18:00 o Boże błogosławieństwo dla Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • Piątek: 16:00 w intencji Dzieci klas czwartych, ich Rodziców i Nauczycieli
    • Sobota:
      • 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • 16:30  Msza Święte w 18 rocz. powstania Wspólnoty „Nazaret”
  • Zapraszamy na „Modlitwę uwielbienia”, którą poprowadzi Wspólnota „Nazaret” we środę o 19:30.
  • Spowiadamy codziennie od 6:15 i w czasie Mszy Świętych oraz od 17:00, a w pierwszy czwartek i piątek od 15:00.
  • W pierwszy piątek zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie z cyklu “Młody Piątek“. O 19:00 świadectwo nawróconego rapera Jakuba Nowaka, w którym na własnym przykładzie odpowie na pytanie: czy warto trwać przy Bogu mimo swoich słabości. Po świadectwie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20:00 Msza Święta.
  • Zmiana Tajemnic  Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • Chorych odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” będziemy rozprowadzać  świece na stół wigilijny. Można  je nabyć od poniedziałku w sklepie z artykułami religijnymi przy ul. Ks. P. Skargi. A w sklepiku na placu kościelnym od  przyszłej niedzieli po Mszach Świętych. 7 zł. od małej świecy i 13 zł. od dużej przekazujemy do Caritas diecezjalnej.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania wraz z Krakowską Kongregacją Kupiecką Oddział w Myślenicach,  jak co roku zapraszają na wigilię dla osób samotnych i ubogich w niedzielę 19 grudnia. Zapisy od 1 grudnia w środy podczas dyżuru Biura „Betanii” w budynku przy ulicy 3 Maja 1 od 16:00 do 17:00.
  • „Betania” przeprowadzi świąteczna zbiórkę żywności w sklepach na terenie Myślenic 3 i 4 grudnia.
  • Dziękujemy za Wasze ofiary do puszek składane w ostatnim czasie; zebraliśmy:
    • na Światowy Dzień Ubogich i Kościół prześladowany – 13.900,00 zł
    • na pomoc uchodźcom – 6.641,00 zł.
  • W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć Kościół na Wschodzie.
  • W „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek: kalendarz ścienny na przyszły rok z wydarzeniami z życia Jezusa. Polecamy również nasz parafialny kalendarz – dostępny w zakrystii.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia Adwentu
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Franciszek Rydz, śp. Stanisław Nowak. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.