W tym roku uroczystości odpustowe przeżywaliśmy w zupełnie inny sposób. Cieszymy się z tego, że mimo powstałych w międzyczasie trudności udało się uczcić Narodzenie Najświętszej Maryi Panny i przeżyć ten czas w atmosferze modlitwy i jedności naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy o. Jerzemu Pytraczykowi, ojcowi duchownemu Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie oraz ks. Krzysztofowi Rusnakowi, naszemu byłemu wikariuszowi, którzy przewodniczyli uroczystym Eucharystiom w niedzielę i wtorek. Ogromne podziękowania także dla kapłanów, którzy wsparli naszą wspólnotę w dniach odpustu: ks. Andrzejowi, ks. Michałowi, ks. Pawłowi, ks. Markowi, ks. Ryszardowi, ks. Michałowi, ks. Grzegorzowi, ks. Sebastianowi, ks. Rafałowi, ks. Łukaszowi, ks. Bartłomiejowi, ks. Arturowi, ks. Leszkowi, ks. Bartłomiejowi oraz diakonowi Krzysztofowi, który głosił kazania w niedzielę.

Dziękujemy wszystkim wspólnotom parafialnym, które podjęły posługi podczas liturgii i prowadziły nabożeństwa: Siostrom Franciszkankom, Służbie Liturgicznej, “Betanii”, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym “Nazaret”, Oazie, kręgom Domowego Kościoła, Różom Różańcowym, wspólnocie “Are you ready”, chórowi parafialnemu, Klubowi Inteligencji Katolickiej, Panu Organiście, niosącym Obraz, baldachim i feretrony, orkiestrze, strażakom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła i ołtarza polowego, na czele z Panem Kościelnym i Siostrą.

Ogromne podziękowania także dla tych, których nie widać, a wsparli swoją pomocą kapłanów przebywających na kwarantannie w logistyce i organizacji wydarzeń odpustowych mimo zamknięcia, także poprzez modlitwę i wyrazy wsparcia przesyłane każdego dnia.

Niech wszystkim nam Pan Bóg obficie błogosławi, a Matka Boża Pani Myślenicka otacza płaszczem swojej opieki i wyprasza potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii, miasta i całego Kościoła.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z niedzieli i wtorku: