“Ojciec mój jest tym, który uprawia”

Słowa Jezusa z ostatniej wieczerzy były tematem przewodnim Oazowego wyjazdu do Gronia.

W piątek, 14 października, po pysznej kolacji i pogodnym wieczorze w czasie Mszy świętej przypomnieliśmy sobie, że Bóg jest pierwszym ogrodnikiem, a Jezus chcąc spotkać się przed męką ze swoim Ojcem udał się do ogrodu oliwnego. Modlitwa i liturgia są naszym ogrodem, w którym i my możemy spotkać się z naszym kochającym Ojcem.

Sobotę rozpoczęliśmy od Jutrzni, porannej modlitwy Kościoła, którą modliliśmy się o wschodzie słońca. Na szczęście jesienią nie wymaga to wstawania o wczesnej porze.

Tematem spotkania i Namiotu Spotkania był wzrost roślin tzn. rozwój naszej wiary.

Po Mszy świętej (z historyczną ciekawostką o pogrzebie św. Teresy) i obiedzie rozpoczęła się gra terenowa, w której zmierzyliśmy się z wieloma zadaniami m.im biblijnym quizem, nagrywaniem vlogów, czy rozpoznawaniem wizerunków Matki Bożej.

Wieczór rozpoczął się od ogniska, na którym złożyliśmy także życzenia naszej Gosi obchodzącej osiemnaste urodziny.

Ale to nie koniec – po pogodnym wieczorze adorowaliśmy ze śpiewem na ustach Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i odmówiliśmy różaniec, bo przecież październik to miesiąc różańcowy.

Zapadła noc. Noc pełna rozmów na tematy poważne i mniej poważne.

Niedziela była kolejnym dniem skupionym na modlitwie i spotkaniu z Bogiem przez Jutrznię, Namiot Spotkania, Mszę świętą i owocne spotkania w grupach. Po obiedzie udaliśmy się podróż powrotną do Myślenic.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej wspólnoty i mieć udział w radościach kolejnego wyjazdu, zapraszamy w piątki na Mszę świętą wieczorną oraz na spotkanie po niej.