Piątego sierpnia obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. Ten tytuł nosi także kapliczka na Studzience, przy której w dniu liturgicznego wspomnienia ks. proboszcz Zdzisław Balon sprawował Mszę świętą.

Kapliczka Matki Bożej Śnieżnej w Myślenicach wzniesiona została w stylu późnobarokowym. W jej wnętrzu uwagę przykuwają malowidła ścienne przedstawiające procesję z cudownym obrazem Matki Bożej z domu Grabyszów do kościoła parafialnego oraz uzdrowienie przy źródle, na którym postawiona jest kaplica. Polichromie wykonane zostały przez Sebastiana Stolarskiego.

Tytuł Matki Bożej Śnieżnej nadany kaplicy wiąże się z pewną tradycją dotyczącą Rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore – Bazyliki Matki Bożej Większej. Pewnej nocy papieżowi Liberiuszowi oraz pewnemu patrycjuszowi Janowi przyśniła się Matka Boża. Poleciła ona wybudowanie Bazyliki ku jej czci w miejscu wskazanym przez śnieg. W nocy z 4 na 5 sierpnia śnieg pokrył wzgórze Eskwilinu wyznaczając w ten cudowny sposób miejsce powstania bazyliki ku czci Matki Bożej. Ze względu na niezwykłe wskazanie miejsca budowy nowej świątyni tytuł Matki Bożej Śnieżnej bardzo często nadawany jest kościołom i kaplicom, które powstały w miejscach uznawanych za cudowne.