Jubileusz 30-lecia Oazy (11.06.2022)

Ostatnie tygodnie w naszej wspólnocie oazowej upłynęły pod znakiem przygotowań do obchodów 30-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej parafii.

Jubileusz rozpoczął się od najważniejszej części, czyli uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez byłych moderatorów wspólnoty oazowej i kapłanów wywodzących się ze wspólnoty. Szczególne ważnym punktem było odczytanie przez ks. Pawła aktu oddania Oazy Myślenickiej Niepokalanej Matce Kościoła. Oczywiście wszystko to odbyło się u stóp cudownego wizerunku Pani Myślenickiej.

Następnie w Domu Katolickim odbyło się pełne wspomnień spotkanie. Obecna młodzież przygotowała film, w którym podzieliła się swoim wspomnieniami związanymi z Ruchem Światło-Życia. Ten film był inspiracją dla wielu starszych oazowiczów, którzy podzielili się ciekawymi historiami związanymi z naszą oazą, a zwłaszcza z jej początkami – w czym prym wiódł założyciel wspólnoty ks. dr Tadeusz Mrowiec.

Ostatnim punktem jubileuszu była Agapa. Był to czas wypełniony tańcem, zabawą, dobrym jedzeniem i wieloma rozmowami.

Trudno wymienić wszystkich, którzy pomogli przygotować się do tego jubileuszu, a co za tym idzie podziękować. Wyrazy wdzięczności składamy Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice, który udostępnił salę, w której mogła odbyć się zabawa. Cudownym prezentem, przepięknym ornatem, obdarzył wspólnotę oazową ks. Marcin Jakubiak.

Dziękujemy wszystkim Gościom, Uczestnikom, Animatorom, byłym Moderatorom, Księżom, Przedstawicielom wspólnot parafialnych, a także wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą. Wasza obecność była dla nas zaszczytem.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15