• Nasz Parafianin ks. Krzysztof Jakubiak przyjął wczoraj święcenia kapłańskie. Dzisiaj
    o 12:30 odprawi Mszę Świętą Prymicyjną. Obejmijmy Go serdeczną modlitwą.
  • Nabożeństwo majowe dzisiaj i w tygodniu  o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
    • Wtorek: Święto Nawiedzenia NMP
      • Zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
    • Środa: wspomnienie św. Justyna, męczennika
      • W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one codziennie o 17:45 a we środę i sobotę  o 17:30.
    • Piątek: wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    • Sobota: wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika
    • Niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
    • Środa:
      • 8:00  w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinach, po Mszy Świętej modlitwy
      • 18:00   z Nowenną do Matki Bożej Nieustaj. Pomocy
    • I czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • I piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas czwartych, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota:
      • 8:00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, po niej nabożeństwo
      • 14:00   Msza Święta z okazji Jubileuszu 10-lecia  Grupy „Misterium”
  • Zapraszamy na Mszę Świętą przy kapliczce Matki Bożej “Pod Lipką” na Górze Plebańskiej w intencji mieszkańców Myślenic we wtorek  o 19:00.
  • Modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret” we środę o 19:30.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie we czwartek o 19:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.  Spowiadamy codziennie od 6:30  do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w czwartek i w piątek dodatkowo od 15:00.  W piątek Msza Święta dla dzieci o 16:00.
  • Zapraszamy na kolejny „Młody Piątek”, o 19:00 konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi i o 20:00 Msza święta. Po niej spotkanie w salce.
  • Modlitwa adoracyjna  w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy Świętej o 20:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00 – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W tym tygodniu  przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez modlitwę  w czasie nabożeństwa wieczornego. Zwieńczeniem będzie Wigilia Zesłania Ducha Świętego w sobotę, która rozpocznie się o 20:00.  W planie adoracja Najświętszego Sakramentu,  po niej modlitwa wstawiennicza, a 23:00 uroczysta Msza Święta. Włączmy się w tę modlitwę prowadzoną przez Wspólnotę „Nazaret”, aby jak Maryja z Apostołami w Wieczerniku oczekiwać wylania Ducha Świętego.
  • Oaza Ruchu Światło-Życie naszej parafii zaprasza na wspólne świętowanie 30-lecia swojego istnienia, w sobotę 11 czerwca. Zaproszenie kierujemy w szczególności do tych, którzy współtworzyli Wspólnotę na przestrzeni lat, także do członków grup parafialnych oraz wszystkich Parafian. Obchody rozpocznie uroczysta Eucharystia o 16:00 w naszym kościele. Po niej  wspólne radowanie się spotkaniem w Domu Parafialnym oraz wspomnienia związane ze Wspólnotą.
  • Zmiana Tajemnic Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • Rodziców dzieci klas drugich szkół podstawowych zapraszamy na spotkanie w środę o 18:30 w kościele.
  • Zapraszamy na koncert Zespołu Noro Lim pt. „Rosarium meum – dla Ciebie Matko…”  w przyszłą niedzielę o 17:00 w naszym kościele.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „NAZARET” organizuje wyjazd na Koncert “Jednego Serca, Jednego Ducha” do Rzeszowa w Boże Ciało. Wyjazd o 15:00 z parkingu nad basenem, powrót w godzinach nocnych. Koszt zależny od ilości osób. Zapisy w zakrystii.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  • W  piątek 19:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja odbędzie się projekcja filmu „Naszym znakiem jest Krzyż – Sługa Boży Janos Esterhazy życie i męczeństwo”. Jest to kandydat na ołtarze, męczennik miłości, prawdy i sprawiedliwości, łączący Węgrów, Polaków, Słowaków i Czechów. Po filmie spotkanie z dr Imre Molnarem węgierskim dyplomatą i historykiem – świeckim postulatorem procesu beatyfikacyjnego prowadzonego przez Archidiecezję Krakowską.  Zaprasza organizator – Klub Gazety Polskiej.
  • Życzymy wszystkim  Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu  odeszli  do wieczności: śp. Genowefa Święch, śp. Andrzej Wiśniowski, śp. Krystyna Wołek, śp. Janusz Hechsman. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.