• 21 maja 1972 r. na placu przy naszym Sanktuarium, ks. kardynał Karol Wojtyła udzielił święceń kapłańskich 5 diakonom pochodzącym z ziemi myślenickiej. Dzisiaj na Mszy Świętej
    o 11:00 obchodzą Oni Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Obejmijmy dostojnych Jubilatów naszą modlitwą. W przedsionku kościoła od strony Rynku jest wystawa zdjęć ze święceń.
  • Nabożeństwo Majowe dzisiaj i w tygodniu o 17:30.
  • Nasz Parafianin diakon Krzysztof Jakubiak przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę o 10:00 w katedrze na Wawelu. Mszę Świętą Prymicyjną odprawi w przyszłą niedzielę o 12:30. Zachęcamy do  modlitw w Jego intencji i do udziału we Mszy Świętej.
  • W 1983 roku św. Jan Paweł II Wielki powiedział do kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej: „… seminarium krakowskie przygotowało mnie do kapłaństwa. To jest wielka rzecz, przygotować człowieka do kapłaństwa. Okres, w którym to się działo w moim życiu, był okresem szczególnym, wyjątkowym”. Mając na uwadze te słowa Ojca Świętego, w imieniu Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zapraszamy  młodych mężczyzn, pragnących wkroczyć na drogę formującą do kapłaństwa, do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Więcej szczegółów na stronie www.seminarium-krakow.pl.
  • Księdzu Tomaszowi Białoniowi gratulujemy uwieńczenia pracy naukowej doktoratem nauk teologicznych, specjalność biblijna, życząc, by zdobyta wiedza posłużyła w pracy duszpasterskiej.
    • Wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
    • Czwartek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
    • Sobota: wspomnienie bł.  kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • Niedziela: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawne „dni krzyżowe”. Klęski żywiołowe zdarzają się coraz częściej, wszystkim nam grozi brak wody, ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.  Dlatego  zapraszamy w te dni do wspólnej modlitwy. Po  Mszy Świętej o 8:00 procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.
    • Msza Święta o dobre urodzaje przy kaplicy na Dolnym Przedmieściu  w poniedziałek o 18:00 – zapraszamy.
  • Trwa modlitwa adoracyjna  w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem. Rozpoczęcie w piątek po Mszy Świętej o 18:00.
  • Pani Katarzynie Ryś z rodziną dziękujemy za ufundowanie obrusów do kaplicy Matki Bożej, w duchu wdzięczności za uzdrowienie.
  • Spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie i na Chorwację będzie w poniedziałek o 16:30 w  Domu Katechetycznym na ul. ks. P. Skargi.
  • Dzisiaj po Mszach  Świętych oaza z naszej parafii sprzedaje śpiewniki, płyty oazowe i ciasta. Dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie zbliżającego się 30-lecia wspólnoty, które będzie obchodzone uroczyście 11 czerwca. Szczegóły z tydzień.
  • W „Gościu Niedzielnym” warto się zapoznać z beatyfikowaną  właśnie założycielką Żywego Różańca Pauliną Jaricot. W „Małym Gościu” dla dzieci dodatek poświęcony czterem patronom tego roku.
  • Niech w tym majowym tygodniu towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej.
  • W minionym czasie  odeszły  do wieczności: śp. Anna Gajer, śp. Rozalia Płachta. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie