• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o  17:00.
  • Nabożeństwa pasyjne  w tym tygodniu według stałego  porządku.
  • Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 8 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą Świętą w naszym Sanktuarium o  21:00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od 20:00. Zachęcamy do podjęcia wyzwania i wejścia w tajemnicę Chrystusowego krzyża podczas wielogodzinnej nocnej wędrówki. Wybór trasy i pielgrzymka odbywa się indywidualnie. Rozważania na drogę przygotowane przez ks. Jarka Łabędę, dostępne na facebook EDK Myślenice i będą  również rozdawane przed Mszą Świętą.
  • Przed nami Triduum Paschalne, przygotujmy więc nasze serca przez pojednanie z Bogiem i ludźmi, oraz przez  pokutę. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Spowiadamy codziennie, nie będzie spowiedzi wielkopostnej jednodniowej.
    • W tym tygodniu spowiedź będzie od 6:30 do  8:30 i od 16:00 do 18:30.
  • Chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    • I czwartek m.: po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00, w pierwszej części prowadzona przez „Betanię”.
    • Niedziela Palmowa: poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, zaś o 11:00 przy ołtarzu polowym z procesją.
      • Kongregacja Kupiecka Oddział Myślenice, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Wielkanocny Konkurs Palm, który odbędzie się na Rynku po Mszy Świętej o 11:00. Palmy będą oceniane w trzech kategoriach to jest: najwyższa, tradycyjna i najbardziej oryginalna. Przypominamy, że oceniane będą wyłącznie palmy wykonane własnoręcznie z tradycyjnych materiałów. Palmy muszą być podpisane. Konkurs uświetni występ Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy oraz kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich.
    • Środa:
      • 8.00 w intencji trwałości, świętości i jedności  małżeństw oraz Boże bł. w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji.
      • 18:00  w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 w intencji dobroczyńców i wolontariuszy „Betanii”
    • Piątek: 18:00 w intencji aktorów Grupy „Misterium”  i ich rodzin
    • Sobota: 10:00 Msza Święta z sakramentem Bierzmowania dla Osób niepełnosprawnych. Spowiedź dla nich w piątek o 15:00.
  • Modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret” w środę o 19:30.
  • Nadal trwa modlitwa adoracyjna w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie w piątek o 20:00. Wejście  do kościoła nocą tylko drzwiami od strony zakrystii.
  • Ukraińców przebywających na Ziemi Myślenickiej zapraszamy na nabożeństwo w języku ukraińskim w sobotę o 16:30 w naszym kościele.
  • W przyszłą niedzielę 10 minut przed Mszą, kolejna katecheza z cyklu poświęconego tematyce roku liturgicznego i sakramentów.
  • Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we środę o 19:00 w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja 1.
  • W przyszłą niedzielę przed Mszami Świętymi o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00 przeprowadzony zostanie kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Szkoły Podst. nr 2 w Myślenicach. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz misji i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Parafialny Zespół  Caritas „Betania” przyjmuje zapisy na paczki świąteczne wydawane w Wielką Sobotę. Zgłoszenia można dokonać w środę od 15:00 do 17:00  i w piątek od 14:30 do 15:30 w budynku Betanii przy ul. 3 Maja 1.
  • Dziś po każdej Mszy Świętej można nabyć baranki wielkanocne i świece wielkanocne – paschaliki w sklepiku na placu kościelnym.
  • W „Gościu Niedzielnym” dalsza część rekolekcji  wielkopostnych – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu oraz artykuł o sanktuarium na trudne czasy, o miejscu kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant Angelo we Włoszech.
  • Kino Muza w Myślenicach  zaprasza na film „Cud Guadalupe”. Jest to pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno – w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Terminy i szczegóły na plakatach w gablotce.
  • W tych niełatwych czasach ufajmy  Bogu, a Matka Boża Pani Myślenicka niech nas otoczy szczególną opieką.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: śp. Janina Górka, śp. Zygmunt Niepsuj, śp. Kunegunda Tęczyńska, śp. Marek Łopatka, śp. Irena Jaromin. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.