• W liturgii Kościoła dzisiaj kończy się czas wielkanocny.
  • Nabożeństwo majowe o 17:30, a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, która jest o 18:00.
  • Nasz Parafianin diakon Dawid Werner przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę o 9:00 w katedrze na Wawelu. Mszę Świętą Prymicyjną odprawi w przyszłą niedzielę o 11:00. Zachęcamy do serdecznej modlitwy w Jego intencji i do udziału w Mszy Świętej.
    • Poniedziałek: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy Świętej.
      • Msze Święte: 6:30, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00; w kościółku o 14:15
    • Środa: wspomnienie św. Filipa Nereusza
    • Czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • Sobota: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    • Niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy
  • Dzieci, które przystąpiły wczoraj do I Komunii Świętej będą przeżywać Biały Tydzień na dodatkowej Mszy Świętej, w poniedziałek o 16:30, w sobotę o 8:00, a w pozostałe dni o 17:00.
  • Przez cały tydzień trwa w naszej parafii peregrynacja Obrazu Matki Bożej Solidarności Robotników, kopii Krzyża Nowohuckiego i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Codziennie o 18:00 Msza Święta w intencji poszczególnych grup pracowniczych, na którą zapraszamy w:
    • poniedziałek – Pracowników Oświaty
    • wtorek – Pracowników Służby Zdrowia,
    • środę – Pracowników Pomocy Społecznej,
    • czwartek – Pracowników Kultury i Sportu,
    • piątek – Członków „Solidarności” i wszystkich Ludzi Pracy.
    • W sobotę o 14:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie wędrującego Obrazu, Krzyża i Relikwii. Zostaną one przewiezione do Pilzna. Od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o 8:00 Różaniec w intencji Ludzi Pracy i problemów pracowniczych. Przez modlitwę i udział w Eucharystii włączmy się peregrynację.
  • W ramach przygotowania do Bierzmowania, które będzie 5 czerwca, zapraszamy młodzież klas ósmych wraz z rodzicami, w piątek o 19:00, na nabożeństwo przekazania krzyża.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Planujemy procesję eucharystyczną dostosowaną do zasad obowiązujących w czasie epidemii. W tym roku przejdzie ona tradycyjną trasą po odnowionym myślenickim Rynku. Serdecznie prosimy Rodzinę Państwa Jarząbków wraz z sąsiadami, Kongregację Kupiecką Oddział Myślenice, a także Solidarność o przygotowanie ołtarzy na Rynku.
  • W przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o najstarszym hymnie do Ducha Świętego i o tym jak będzie wyglądał ruch pielgrzymkowy i turystyczny w Europie, która powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu.
  • Można jeszcze dzisiaj wspomóc swoim głosem młodzież z naszej Oazy i Grupę Misterium w staraniach o środki finansowe z projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego obejmującego cykl wydarzeń o charakterze społeczno-religijnym z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Kartę do głosowania można wrzucić do przygotowanej urny na placu kościelnym po każdej Mszy Świętej.
  • Życzymy Wam mocy Bożego Ducha i obfitości Jego darów na cały tydzień, a wszystkim Mamom, z okazji zbliżającego się święta, radości z dzieci, którym dały życie i opieki Matki Bożej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryk Surówka, śp. Marianna Kołatek, śp. Ludwika Niemiec. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.

Ogłoszenia niekościelne:Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Kruczka zaprasza do włączenia się w obchody 20 Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego pod patronatem Burmistrza miasta i Gminy. Zachęca do sięgania po wartościowe, mądre i inspirujące lektury oraz wspólnego ich czytania. Od 26 maja do 1 czerwca na kanale biblioteki w serwisie YouTube emitowane będą filmowe spotkania literackie przygotowane wraz z przyjaciółmi biblioteki.