• Ponieważ nie mogliśmy sprawować liturgicznych modlitw za Zmarłych na cmentarzach 1 i 2 listopada, dlatego zapraszamy do takiej modlitwy z wypominkami dzisiaj. Najpierw będzie Msza Święta za Zmarłych, a po niej modlitwy na cmentarzu: na Stradomiu o g.14.15, na Polance o g.15.00.
  • Różaniec z wypominkami w kościele dzisiaj o g.17.30 a w tygodniu  o g.17.15.
    • Dzisiaj wspominamy  w liturgii św. Cecylię, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Obejmijmy modlitwą tych,  którzy służą Panu Bogu dbając o piękno muzyki i śpiewu w liturgii: Chór, Oazę, Scholę dziecięcą i Pana Organistę.
    • Wtorek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-lac, kapłana i Towarzyszy
    • Środa: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
    • Niedziela: rozpoczynamy Adwent
  • Od jutra wracamy do spowiadania w konfesjonałach,  z zachowaniem środków ostrożności niezbędnych  w czasie epidemii. Przy każdym konfesjonale będzie dostępny płyn do odkażania. Każdy penitent przed przystąpieniem do spowiedzi powinien zdezynfekować kratkę konfesjonału i przetrzeć ją papierem. Osoby lękające się tej formy spowiedzi, zawsze mogą poprosić kapłana o spowiedź w dotychczasowej formie.
  • W naszej parafii działa grupa modląca się w intencji miłości, pokoju i jedności w rodzinach i na świecie. Osoby chcące podjąć się cotygodniowego czuwania o wyznaczonej porze w dzień lub w nocy, w swoim domu,  prosimy o zapisanie się na liście, która znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej Różańcowej. Można to czuwanie wspomóc dniem postu. Zło chcemy  gasić miłością, życzliwością i zgodą.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć oraz jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia całego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Aleksandra Panikowska, śp. Zbigniew Grabowski, śp. Zofia Gruchacz, śp. Wacław Niedojadło, śp. Stefania Hanusiak, śp. Barbara Murzańska. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.