• Nowenna przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej dzisiaj o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
    • Środa: wspomnienie św. Bonawentury, doktora Kościoła
    • Czwartek: wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)
      • O g.17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Na Mszy Świętej wieczornej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św.
    • Sobota: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana
  • W poniedziałek  kolejne Nabożeństwo Fatimskie.  Tym razem:
    • rozpocznie się ono o  g.17.30 spotkaniem dla dzieci przed ołtarzem głównym prowadzonym przez ks. Łukasza Piórkowskiego, znanego z telewizyjnego katolickiego programy dla dzieci „Ziarno” – zapraszamy wszystkie dzieci.
    • o g.18.00 Msza Święta z kazaniem,
    • o g.19.00 Różaniec z rozważaniami,
    • o g.20.00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja maryjna. Całość będzie transmitowana.
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę w kościółku  św. Jakuba o g.11.00.
    • Środa: g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota: g.18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na cele inwestycyjne naszej parafii. W najbliższym czasie planujemy wymianę systemu przeciwpożarowego w naszym kościele, w kościółku św. Jakuba zdemontowaliśmy ambonę do konserwacji, po decyzji konserwatora na jesieni rozpocznie się naprawa i uzupełnianie zapadającej się posadzki;  na ukończeniu jest całkowita renowacja kapliczki „Na Studzience”, zakończyliśmy kamienną okładkę „Sklepiku” na placu kościelnym.
  • Dziękujemy tym, którzy w minioną niedzielę wsparli powodzian kwotą 19.390,00 zł.
  • Polecamy  „Gościa Niedzielnego” –   przeczytamy w nim  o tym, czy miłość małżeńska jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia oraz poznamy kolejne sanktuarium maryjne w Charłupi.
  • Na wakacyjny czas życzymy oczu otwartych na piękno otaczającego świata i potrzeby drugiego człowieka.
  • W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Łucja Jaśkowiec, śp. Urszula Walczak. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie