• Rozpoczynamy dzisiaj XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Towarzyszyć mu będzie IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, do którego została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Przeżywanie tego czasu niech nam pomoże w odkrywaniu wartości Słowa Bożego i kształtowaniu swojego życia w jego świetle.
  • Dzisiaj o g.17.15 zostanie odprawione nabożeństwo „Doga Światła”, którego celem jest przeżycie i podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego w Kościele – zachęcamy do udziału w transmisji.
  • W tym tygodniu cała posługa duszpasterska będzie sprawowana, tak jak w minionym.
  • Nasz ks. Arcybiskup w specjalnym dekrecie przypomina:
    • „Wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Duszpasterze powinni przypominać o tym obowiązku, ale odpowiedzialność za wypełnienie nakazu ponosi każdy wierny osobiście.
    • Duchowny sprawujący kult religijny zwolniony jest z obowiązku zakrywania ust i nosa.
    • Podtrzymuję zachętę do przyjmowania Komunii św. na rękę. Należy jednak uszanować pragnienie wiernych przyjęcia Komunię św. do ust z zachowaniem ostrożności, roztropności i zasad higieny.”
  • Ks. Arcybiskup zachęca nas również do gorliwej modlitwy o deszcz.
    • Wtorek: wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej
    • Środa: święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
      • Jest to dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
      • Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, bpa i męczennika.
    • Piątek: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
      • W tym dniu rozpoczynamy miesiąc maj, który poświęcony jest Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie po Mszy Świętej wieczornej o g.18.30.
      • Pierwsze nabożeństwo majowe we czwartek 30 kwietnia. Zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych również przy kapliczkach, z zachowaniem obowiązujących przepisów, i w domach rodzinnych. Zadbajmy o piękny wystrój kapliczek i krzyży.
    • Sobota: liturgiczny obchód Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, przeniesiony z niedzieli
      • Msze Święte będą odprawiane tak jak w tygodniu, na Mszy Świętej o g. 8.00 i 18.00 odnowienie Ślubów Jasnogórskich Narodu wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa: g.18.00 Msza Święta w intencjach zbiorowych
    • I sobota m.:
      • g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
    • Niedziela:
      • g. 9.30 Msza Święta dziękczynno – błagalna w intencji Mieszkańców Gminy Myślenice i o ustanie epidemii – intencja od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Myślenice
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadamy w przedsionkach kościoła codziennie od g. 6.30 do g. 9.00 oraz od g.17.00 do 18.30, a w czwartek i w piątek dodatkowo od g.15.00. Bardzo prosimy o takie rozłożenie spowiedzi, by jej nie kumulować tylko na piątek. W piątek dodatkowa Msza Święta o g.16.00.
  • W ramach „Młodego Piątku” młodzież poprowadzi transmitowaną Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek o g.19.00, po niej Msza Święta.
  • W sobotę ostania już Nowenna przed stuleciem urodzin Papieża z rodu Polaków pod hasłem” Jan Paweł II – Obrońca życia”. Rozpoczęcie o g.17.30.
  • Z prasy katolickiej jest tylko „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł o australijskim kard. George Pell, który zanim sąd oczyścił go z zarzutu pedofilii spędził w ciężkim więzieniu 13 miesięcy.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania wznawia pomoc w rozliczaniu rocznym PIT w zamian za przekazanie 1% na działalność statutową Betanii. Przyjmujemy PITy do rozliczenia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 12.00. Prosimy przynieść rozliczenie za 2018 r..”
  • Miejska Biblioteka Publiczna oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejszy list napisany do papieża Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin. Zgłoszenia można przesyłać pocztą tradycyjną i elektroniczną do 4 maja. Szczegóły na stronie biblioteki http://www.biblioteka.myslenice.pl/ i Facebooku.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa i opieki Matki Bożej w tym trudnym czasie.