• Dzisiaj, pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary” rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jego celem jest pogłębienie naszej wiary w tajemnicę Eucharystii. Dziś także początek Adwentu. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
    • Od jutra zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane:
      • dla dzieci o g.18.00, w soboty o g. 8.00,
      • dla młodzieży i dorosłych rano o g. 6.15.
      • Godzinki w Adwencie o g. 5.45.
    • Prosimy, by na Mszy Świętej roratniej o g.18.00, ławki w pierwszej części kościoła, były zostawione dla dzieci.
    • Na Roratach dzieci otrzymują tradycyjną wyklejankę adwentową, związaną z osobą Kardynała Stefana Wyszyńskiego, do beatyfikacji którego się przygotowujemy.
    • Dzieci prosimy o przygotowywanie lampionów, a na każde Roraty podpisanych małych serduszek, z wypisanymi dobrymi postanowieniami, które posłużą do losowań figurek świętych, wędrujących do naszych domów.
  • Zmiana Tajemnic Różańca dzisiaj po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
    • Wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    • Środa: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    • I piątek m.: wspomnienie św. Mikołaja , biskupa
    • I sobota m.: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dra Kościoła
    • Niedziela: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
    • Środa: g.18.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach.
    • Czwartek: g.18.00 o Boże błogosławieństwo dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Piątek:
      • g.16.00 w intencji Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – będzie to zarazem Msza Święta roratnia dla dzieci.
      • g.18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Cukierników i ich Rodzin oraz za zmarłych Cukierników.
    • Sobota:
      • g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec w tej intencji po Mszy Świętej.
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
    • Spowiadamy codziennie od g. 6.00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g. 17.00, a w czwartek i w piątek od g.15.00 do g.18.00.
    • Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci. W tym dniu Msza Święta Roratnia dla dzieci będzie o g.16.00.
    • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W ramach przygotowania do 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę, trzecia już Nowenna pod hasłem „Szkaplerz w życiu Jana Pawła II”. Rozpoczniemy ją o g.17.30 podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Następnie Msza Święta z kazaniem O. Benedykta Belgrau, karmelity i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Będzie też możliwość przyjęcia szkaplerza Świętego.
  • W dniach od 6 do 8 grudnia Grupa Tradycji Katolickiej zaprasza na “Rekolekcje Adwentowe w klasycznym rycie rzymskim“, które poprowadzi ks. Marcin Kostka. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą się w piątek o g.18.00 i w niedzielę o g.11.30 w kościółku na Stradomiu, a w sobotę w naszym kościele o g.19.15. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę wraz z rodzicami na Mszę Świętą z poświęceniem medalików o g.11.00.
  • Wspólnota „Nazaret” poprowadzi modlitwę uwielbienia we środę o g.19.30.
  • Klasy ósme w ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy na Mszę Świętą we czwartek o g.18.00. Po Mszy Świętej konferencja. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie sprawowany w czwartek 28 maja 2019 r. o g.18.00.
  • Trzecie spotkanie z cyklu “Młode piątki w Myślenicach” skierowane do studentów, młodzieży pracującej i uczniów szkół średnich będzie w piątek od g.19.00. Tym razem gościem będzie o. Marcin Fizia, duszpasterz powołań zakonu karmelitów bosych, który wygłosi konferencję na temat “Czy masz odwagę, by pragnąć?”. Po niej adoracja i Eucharystia, a na zakończenie spotkanie w salce, podczas którego zostaną zaprezentowane pierwsze informacje dla chętnych do wyjazdu z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022r.
  • Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach na terenie miasta 6 i 7 grudnia na rzecz potrzebujących. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  • Ze względu na duże zainteresowanie nasza parafia organizuje jeszcze jedną pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 maja do 4 czerwca 2020r. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza. W połowie września parafia organizuje również pielgrzymkę do Mediugorie i na Chorwację. Wkrótce podamy szczegóły.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl adwentowy „Pan jest blisko”. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia Adwentu
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii: śp. Anna Żarow – Nitoń, śp. Bronisław Lewandowski. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Spotkanie z Panią Barbarą Nowak Małopolskim Kuratorem Oświaty na temat: „Jak skutecznie bronić dzieci przed rewolucją cywilizacyjną” będzie w poniedziałek o g.19.00 w Domu Katolickiem przy ul. 3-go Maja. Organizatorzy – Klub Gazety Polskiej, zapraszają szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców.