• Przeżywamy dzisiaj w naszej Parafii uroczystość I Komunii Świętej 93 dzieci, które na Mszach Świętych o g. 9:30 i g.11:00 po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Obejmijmy je naszą modlitwą. Wraz z nimi będziemy świętować Biały Tydzień.
  • Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Majowe o g.17:30 w kościele i zachęcamy również do śpiewania „Majówek” przy kapliczkach.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Bernarda ze Sieny, kapłana
    • Wtorek: wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
    • Środa: wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy
    • Piątek: wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
    • Sobota: wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
    • Niedziela: g.11:00 dziękczynna za Sakrament Bierzmowania klas ósmych
      i o bł. Boże dla młodzieży i rodziców
  • Młodzież, która przygotowywała się do Sakramentu Bierzmowania przystąpi do niego. Sakramentu udzieli ks. bp Damian Muskus. Prośmy dla tych młodych o serca otwarte na dary Ducha Świętego.
    • Klasy ósme na Mszy Świętej w poniedziałek o g. 18:00
    • Klasy trzecie gimnazjum na Mszy Świętej w czwartek o g. 18:00
  • Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą we środę o g.19:00. Podczas specjalnej celebracji rodzice nałożą swoim dzieciom poświęcone krzyże, jako znak przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła. Spowiedź dla młodzieży, rodzin i świadków codziennie od g. 6:00 do g. 8:30 i od g.17:00.
  • W sobotę o g. 9:00 w katedrze na Wawelu ks. Arcybiskup udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszego Seminarium. Módlmy się, by byli oni kapłanami na wzór Chrystusa Dobrego Pasterza.
  • Również w sobotę, do naszego Sanktuarium Pani Myślenickiej, w Jubileuszowym Roku 50- lecia Koronacji Cudownego Obrazu, będą pielgrzymować strażacy z powiatu myślenickiego. Spotkają się na Mszy Świętej o g.15:00.
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę w kościółku św. Jakuba o g.11:30.
  • Ofiary na figurę św. Józefa – wotum wdzięczności Parafian dla Matki Bożej z racji Jubileuszu – można składać przez cały miesiąc maj w Jej kaplicy do specjalnie przygotowanej skarbony.
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach zaprasza na PIKNIK RODZINNY pod hasłem „Radość Ruch Rodzina” w sobotę 25 maja o g.10:00 na Hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu. Bezpłatne atrakcje: zabawy dla dzieci, gry sportowe z nagrodami, RoBoSMART, prezentacja pojazdu Straży Pożarnej, słodki poczęstunek, grillowane kiełbaski.
  • W przyszłą niedzielę o g.15.00 na Mikołaju będzie plenerowe odśpiewanie „Majówki” w ramach wydarzenia „Na Dzień Mamy Maryi zaśpiewamy”. Szczegóły na plakatach – zapraszamy.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie „Po co Bóg stworzył człowieka” i przeczytamy o pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. Jest też „Źródło”
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa i opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wiesław Babiński, śp. Adam Skóra, śp. Halina Karwacka. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.