• Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”- sięgajmy do bogatego dziedzictwa, które nam pozostawił św. Jan Paweł II. Po Mszach Świętych młodzież kwestuje na żywy pomnik Ojca Świętego, jakim jest Fundacja ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierająca kształcenie młodzieży z uboższych rodzin.
  • W minioną środę Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji pielgrzymów z naszej diecezji, którzy przebywali w Rzymie z racji 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wśród nich byli również przedstawiciele naszej Parafii z ks. Proboszczem. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski przekazał papieżowi w darze kopię Obrazu Naszej Pani Myślenickiej. Ojciec Święty błogosławi nam, a do ks. Proboszcza powiedział „Proszę, pracujcie pięknie”. Niech te Jego słowa, będą zachętą, abyśmy wszyscy pracowali nad tym, by rosła chwała i cześć Maryi w naszej parafii i poza nią.
  • Metropolita Krakowski zaprasza na główne uroczystości związane z obchodami jubileuszu 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II do Krakowa.
    • We wtorek 16 października o g.16.30 Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych.
    • O g.20.00 Mapping na budynku Arcybiskupów Krakowskich ul. Franciszkańska 3 oraz odsłonięcie odrestaurowanego „Okna Papieskiego”;
    • O g.20.30  Jubileuszowy koncert artystów scen polskich na płycie Rynku Głównego.
    • Nasz dekanat został zaproszony na Mszę Świętą do Sanktuarium Jana Pawła II we czwartek 18 października na g. 8.00 rano. Po Mszy Świętej zwiedzimy Muzeum JPII i wystawę “Człowiek z całunu”. Wyjazd o g. 6.30, zapisy w zakrystii.
  • Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o g.17.30, a w dni powszednie o g.17.15.
  • Dzisiaj również odpust ku czci MB Różańcowej w Zakliczynie.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    • Wtorek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    • Środa: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    • Czwartek: święto św. Łukasza i Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
    • Sobota: Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona
      archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
    • Środa: o g.18.00 Msza Święta o uzdrowienie i uwolnienie
    • Piątek: o g.18.00 Msza Święta o błogosławieństwo dla członków Solidarności ich
      rodzin za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
    • Sobota: Msza Św. wieczorna w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. Od poniedziałku, w kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Zapraszamy młodzież z klas: VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjalnych na Mszę Świętą we wtorek o godzinie 18.00. Po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o dobrego rozeznania drogi życia.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza w sobotę do salki oazowej na warsztaty z bajką, które będą trwały od g. 9.30 do g.11.30.
  • Pasieka zaprasza dzieci na  kolejne otwarte warsztaty pt. Spotkania z Misją. Gościem specjalnym w tym miesiącu będzie Służba Maltańska. Spotkanie w środę od g.16.00 -17.30.
  • Grupa Misterium zaprasza od 20 października na spektakl pt. “Jeszcze tej nocy” w reżyserii Marcina Kobierskiego. Dom Katolicki zamieni się wówczas w pensjonat, w którym ludzie spotkają się ze swoją zapomnianą przeszłością, niewygodną teraźniejszością i okrutną przyszłością. Wejściówki można odebrać od poniedziałku w kiosku KiK-u lub zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje również pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Dziekanowicach, Wieliczce, Staniątkach i do pierwszej parafii św. Jana Pawła II w Niegowici w sobotę 27 października. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Trwa remont ul. ks. Piotra Skargi oraz obejścia naszego kościoła, również remont murów okalających plac kościelny. Do kościoła będzie można wchodzić tylko wejściem głównym i od strony schodów prowadzących z Placu Kilińskiego.
    Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary na remont murów przykościelnych składane w kopertach, na tacę i na konto parafii”. Wkrótce podamy szczegóły dotyczące remontu murów.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Ponad to poradnik dla wyborców – czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczególne życzenia dla świętujących swój dzień nauczycieli oraz pracowników służby zdrowia czczących swego patrona – niech obfita Boża łaska wspiera w odpowiedzialnej pracy i życiu osobistym.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii: śp. Elżbieta Czernecka, śp. Tadeusz Pilch. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.