• O godz. 17:30 Nieszpory
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • Środa – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W tym dniu rozpoczyna się nowenna ku czci św. Stanisława BM. W Krakowie w okresie nowenny odbywać się będzie nawiedzanie grobu św. Stanisława przez parafie, które w minionym roku przeżywały wizytację biskupią.
    • Nasz dekanat i nasza parafia zostały zaproszone do katedry na Wawelu w samą Uroczystość Św. Stanisława tj. 8 maja.
    • Z naszej parafii pojedzie autokar. Wyjazd 8.05.2015 godz. 15:00.
    • Zapisy w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Przed pierwszym piątkiem spowiadamy na wszystkich Mszach św., a w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek od godz. 15:00 z przerwą w spowiedzi od godz. 16:30 – 17:00.
    • Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o godz. 16:00.
  • W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczęcie Nabożeństw Majowych z procesją. Gorąco zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) do uczestnictwa licznego i pobożnego. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiali codziennie po Mszy św. o godz. 18:00
  • Piątek – 1maja – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz udzielił w archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
  • Sobota – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • W sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  • W przyszłą niedzielę 3 Maja –Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godz. 9:30 Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona na Rynku.
  • Ponieważ niedziela Wielkanocna nie przyjmuje Uroczystości liturgicznie Uroczystość została przeniesiona na poniedziałek 4.05.2015
  • W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00
  • W poniedziałek 27. 04 o godz. 19:00 w Domu Katolickim odbędzie się wieczór patriotyczno – religijny z autorami publikacji Białego Kruka „Wygaszanie Polski”. Spotkanie uświetni koncert Józefa Kowalczyka, który śpiewał min. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Organizatorzy zapraszają.
  • Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają w niedzielę 3.05.2015 do Sali widowiskowej MOKiS na godz. 17:00 na widowisko „3 Maja Cafe” i koncert „Majówka”.
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Środa 29.05.2015 godz. 18:00 – Śp. Dana Szilder – od przyjaciół
    • Sobota 2.05.2015 godz. 18:00 – podziękowania i prośby do Matki Bożej
    • Niedziela 3.05.2015 godz. 9:30 – (Rynek)
      • w intencji Ojczyzny i Narodu – od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Myślenicach
      • w intencji Ojczyzny o bł. Boże i moc Ducha Świętego, pokój i mądry wybór Władz Państwowych
  • Pragniemy jeszcze podać wspólnocie parafialnej do wiadomości, że na chwilę obecną został spłacony całkowity remont naszego sanktuarium. Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do odnowienia naszej Świątyni, za każde ofiary które złożyliście czy to w kopertach czy na konto parafialne wszystkim bardzo serdeczne Bóg zapłać.
  • Informujemy, że rozpoczynamy prace na cmentarzu parafialnym głównej alei. Zostanie zrobione odwodnienie i położony nowy chodnik od bramy głównej przez cały cmentarz. Wszystkim którzy ofiarami wesprą te prace serdecznie dziękujemy.