• Dzisiaj, gdy obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła, dziękujemy Bogu za nasze świątynie, obejmujemy modlitwą ich budowniczych, fundatorów, pokolenia ludzi, którzy w nich się modlili. Z wdzięcznością myślimy o tych, którzy obecnie troszczą się o ich utrzymanie i piękny wygląd, by były godnym miejscem przebywania Boga pośród nas.
  • Nabożeństwo Różańcowe 17:30.
  • W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, na Korowód Świętych w poniedziałek. O 17:00 w kościele krótkie przedstawienie w wykonaniu Grupy „Misterium”, następnie odmówimy Różaniec i  wyruszymy w uroczystym korowodzie ulicą ks. P. Skargi, wokół Rynku, ul. Kilińskiego do Domu Parafialnego przy ul. 3 Maja. Tam w sali teatralnej zakończenie spotkania. Zachęcamy do przebrania się za świętych oraz wzięcia lampionów. Przygotowanie do korowodu jest okazją do przyglądnięcia się świętym.
    • WTOREK: UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
      • Msze Święte w kościele będą tak jak niedzielę, nie będzie tylko Mszy Świętej o 14:00.
      • Nie będzie Mszy Świętych w kościółku św. Jakuba ze względu na remont posadzki.
      • Zapraszamy na procesję z modlitwami za Zmarłych  na cmentarzu na Stradomiu i na Polance o  14:00. Po procesji ok. 15:00 zostaną odprawione  Msze Święte w kościele parafialnym i w kaplicy cmentarnej na Polance za wszystkich Zmarłych. Różaniec za Zmarłych o 19:00 na cmentarzu na Stradomiu poprowadzi Młodzież Oazowa, a na cmentarzu na Polance Parafia św. Jana Chrzciciela z Polanki.
    • Środa: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych / Dzień  Zaduszny /
      • Msze Święte w kościele o 6:30,  8:00,  9:00,  10:00 /z procesją wokół świątyni i modlitwami za Zmarłych/  o 16:00, 17:00, 18:00, a w kaplicy cmentarnej na Polance o 16:30.
      • W te dni możemy nieść pomoc naszym zmarłym przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów. Zyskujemy jeden odpust w ciągu dnia i ofiarujemy go za jednego zmarłego.  Szczegóły na stronie internetowej parafii.
    • Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami  przez cały listopad o 17:15. Zapraszamy do tej modlitwy.
    • Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej dzisiaj i we wtorek po każdej Mszy Świętej; oraz w zakrystii kościółka św. Jakuba od 9:00 do 14:00.
    • Piątek: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
      • Naszą wdzięczną modlitwą obejmijmy ks. prałata Karola Jarosza, w dniu Jego imienin. Msza Święta w intencji Solenizanta od Róż Różańcowych o 8:00.
    • Wtorek: 18:00 w intencji wolontariuszy i dobroczyńców „Betanii”
    • Środa: 10:00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach; po Mszy Świętej modlitwy w tych intencjach.
    • I czwartek: 18:00 o Boże bł. dla dobroczyńców i wolontariuszy „Betanii”.
    • I piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas 4, rodziców i nauczycieli
    • I sobota: 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Nazaret” w środę o 19:30.
  • W I czwartek miesiąca Godzina Święta po Mszy Świętej wieczornej do 20:00.
  • Młodzież, szczególnie z klas 8 przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na „Młody Piątek”.  Rozpocznie się o 19:00 Mszą Świętą z konferencją „Wierzyć z pomysłem” – poprowadzi go ks. Paweł Filipiak z Krakowa. Po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – bardzo do niej zachęcamy.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza dzieci klas 1-6 na spotkanie w sobotę o 11:00 w salce Oazowej w Domu Katolickim.
  • Wspólnota „Are you ready” zaprasza chętnych młodych dorosłych na spotkanie w poniedziałek o 19:30 w Domu Katolickim.
  • Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, dodatkowo w poniedziałek  i  w  I piątek od 15:00. Msza Święta dla dzieci w I piątek o 16:00.
  • Chorych odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • Zmiana Tajemnic Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • W sobotę 12 listopada nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Opactwa Cystersów w Jędrzejowie, bazyliki Grobu Bożego w Miechowie i Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie. Koszt – 100 zł., wyjazd o 7:00 z Placu Kilińskiego, zapisy u ks. Proboszcza.
  • Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Ziemi Świętej organizujemy jeszcze jedną grupę w terminie 17 – 23 marca 2023 r. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Karty zgłoszeniowe odbieramy u ks. Proboszcza.
  • W minioną niedzielę podczas “Kiermaszu Różańcowego” dzieci i młodzież zebrali na pomoc misjonarzom 8178,30 zł. i 10 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  • W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na pytanie gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło i ankietę o ulubionych Świętych.
  • W nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego światła w refleksji nad prawdziwym sensem ludzkiego  życia.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Krzysztof Porczyk, śp. Krystyna Śliwa, śp. Bartosz Stryszowski. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.