• Trwamy w Oktawie Wielkanocy, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  • Dlatego szczególnie zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 (w godzinie Miłosierdzia), a po niej na koncert Kapeli N, o godz. 15:30 w Domu Katolickim. Członkowie Kapeli pomogą nam przeżyć ten święty czas włączając się muzycznie w liturgię niedzielną. Kazania w tym dniu wygłosi ks. misjonarz Andrzej Gieroń, którego mieliśmy okazja poznać podczas minionych rekolekcji wielkopostnych. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.
  • 15 marca 2017 r. minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w Niedzielę Miłosierdzia – 23 kwietnia – zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim z mieszkańcami zrujnowanego Aleppo.
  • Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
  • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z Pawłem Zyzakiem, autorem książki „Efekt Domina”. Spotkanie odbędzie się 21 IV (piątek) o godz. 19:00 w sali Domu Katolickiego im. Ks. Prałata Bylicy.
  • Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w projekcie Dobry czas na Biznes. Nabór wniosków będzie prowadzony od 10 – 28 IV. Więcej informacji Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Myślenicach przy ul. Jadwigi 3 oraz stronie internetowej Agencji Rozwoju.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 Z modlitwą o uzdrowienie.
    • Czwartek – 18:00 Za zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium.
    • Piątek – 18:00 Dziękczynna, w intencji Pątników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
      • Eucharystii tej będzie przewodniczył ks. Jacek Stryczek.
  • Wszystkim, a zwłaszcza Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana!