Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Poprzedzać je będą Dni w Diecezjach, które odbędą się w dniach 20-25 lipca w całej Polsce.

Światowe Dni Młodzieży na szczeblu Kościołów lokalnych odbywają się w Niedziele Palmowe i towarzyszą im słowa: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (2014) i „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (2015).

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia w naszej Parafii oraz w całej Archidiecezji Krakowskiej. Otwórzmy dla młodych pielgrzymów nasze serca i domy, ofiarujmy swój czas, zdolności, modlitwę i dobre słowo. Do współpracy zapraszamy wolontariuszy, osoby chcące przyjąć pielgrzymów pod swój dach oraz wszystkie osoby dobrej woli.

PARAFIALNY KOMITET ORGANIZACYJNY:
Małgorzata Aleksandrowicz (+48 691 230 973)
Urszula Małota-Olesek (+48 504 919 740)

LIDERZY PARAFIALNI I KOORDYNATORZY DEKANALNI:
Dominika Bała (+48 664 335 290)
Jarosław Szlachetka (+48 607 800 470)
KONTAKT: myslenicesdm@gmail.com

Koordynator generalny bp Damian Muskus ofm o Światowych Dniach Młodzieży:
„Kiedy Ojciec Święty Franciszek ogłaszał pod koniec lipca ubiegłego roku, że gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 będzie Kraków, złożył w nasze ręce odpowiedzialność za jak najlepsze przygotowanie spotkania młodych całego świata z Jezusem i drugim człowiekiem. Przed nami wielkie święto wiary, radości i entuzjazmu, przeżycie różnorodności i bogactwa Kościoła i niepowtarzalna szansa, by – z jednej strony – podzielić się z całym światem pięknem skarbów polskiej religijności, z drugiej zaś – dać się pociągnąć sile młodości i dzięki temu odnowić w sobie żywe doświadczenie relacji z Jezusem i miłości do braci. To wielki dar dla każdego z nas osobiście i dla całej wspólnoty wiernych w Kościele krakowskim. Troską Księdza Kardynała i wszystkich odpowiedzialnych za przygotowanie ŚDM 2016 jest, by tę dziejową szansę wykorzystać jak najlepiej, by stworzyć młodym przestrzeń do spotkania z Jezusem, które będzie przynosiło piękne owoce w ich dorosłym życiu. Mocno wierzę też w to, że nasza Archidiecezja, zjednoczona wokół tak wielkiego celu, podejmująca dzieło, które nas wszystkich przerasta, doświadczy działania łaski Pana i umocni swoją duchową i kulturową tożsamość. Światowe Dni Młodzieży są naszą wspólną sprawą!”

Czekamy_na_SDM_2016

Polecamy:
www.krakow2016.com
www.sdm.org.pl

Aktualności:

Trwa diecezjalna sztafeta modlitwy za Światowe Dni Młodzieży. W czwartek 21 maja w tej intencji modlić się będziemy w naszej parafii, szczególnie na Mszy Świętej o godz. 18.00. i nabożeństwie majowym. Wszystkich prosimy także o modlitwę indywidualną.

Natomiast w Domu Katolickim w godz. od  15.00 do 18.00 wolontariusze wyświetlać będą film o spotkaniu młodych w Rio, śpiewać hymn, opowiadać o przygotowaniach i odpowiadać na pytania o Światowe Dni Młodzieży.

Wszystkich chętnych do przyjęcia uczestników na nocleg  i włączenia się w wolontariat serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek do Domu Katolickiego w godz. 15-18.

Wspomóż Światowe Dni Młodzieży

Archidiecezja Krakowska