Już po raz drugi będziemy mieli okazje zachęcić do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 18 marca bieżącego roku – rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 21.00 w Kościele św. Jakuba na Stradomiu . Wszystkie informację można uzyskać na stronie internetowej EDK lub na stronie parafii i fanpage EDK Myślenice.
Ekstremalna Droga Krzyżowa jest nową formą pobożności, której inspiratorem był ks. Jacek Stryczek. Liczba osób która przemierzyła swoją EDK 2015 liczyła kilkanaście tysięcy osób w 80 – ciu miejscach w Polsce i zagranicą – z Myślenic wyruszyło 90 osób.
Jak stwierdził Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Celestino Migliore po przebyciu EDK 2015 jest to „odkrywanie znaczenia drogi, którą kiedyś przeszedł Jezus”. Istotą EDK jest indywidualne spotkanie z Bogiem i wynikająca z tego przemiana. Aby to umożliwić odbywa się ona w ciszy oraz nocą przez miejsca poza zabudowaniami, co sprzyja modlitwie. Ponadto ma wynikający z jej długości (ok. 40 km) wymiar ekstremalny. Forma ta sprawia, że uczestnik może nie tylko doświadczyć, choć ułamka męki Chrystusa, lecz także może nauczyć się znajdować Boga w trudnościach.

Dzięki temu mieszkańcy Myślenic i okolic, będą mogli w pełni przeżyć to wydarzenie, które rozpoczyna Wielki Tydzień przygotowując do Świąt Wielkiej Nocy.

Koordynatorzy EDK Myślenice
Numer kontaktowy: Magdalena Cichoń 690 959 948