obraz

ogłoszenia

19.10.2014

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17.30. W tygodniu nabożeństwa odprawiane są o godz. 17.15.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – Uroczystość Św. Jana Kantego – prezbitera, głównego patrona naszej Archidiecezji.
Wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
Środa – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
Czwartek – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia Kościoła własnego

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bardzo prosimy o uporządkowanie wszystkich grobów i zadbanie o porządek na cmentarzu. Na wypominki jednorazowe i całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.. W przyszłą niedzielę i we Wszystkich Świętych można również składać na wypominki w kancelarii parafialnej po każdej Mszy św. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad codziennie odmawiając różaniec o godz. 17.30 połączony z wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Przez cały rok, w każdy czwartek wypominamy zmarłych zgłoszonych na wypominki całoroczne i odmawiamy za nich różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia a w drugi czwartek każdego miesiąca odprawiamy Mszę św. za wszystkich wypominanych.

Dziś w Domu Katolickim o godz. 15.30 i 18.15 spektakle Grupy Misterium „Jeden dzień”. Kolejne w piątek i w sobotę o  18.15. Ze względu na spotkania ks. Biskupa z grupami parafialnymi w sobotę przedstawienie tylko wieczorem o 18.15. Ostatnie inscenizacje w przyszłą niedzielę o 15.30 i 19.30. Wejściówki w zakrystii i w sklepie KIK-u.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na prelekcję „Czy wszystkie wybory należy szanować”, którą wygłosi ks. Zbigniew Sala 22 października (środa) o godz. 19.00 w siedzibie KIK-u.

W piątek 24 X zapraszamy na spektakl zatytułowany „Serce wielkie Mu daj” w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Poezja Jana Pawła II i wiersze młodzieży o Janie Pawle II wykonane przez Myślenicki Teatr Otwarty w reżyserii Elżbiety i Leszka Pniaczek.

Parafialny Zespół Caritas "Betania" dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Zbiórce Żywności. Jej owocem jest 6271 zł i nieco ponad 5 ton żywności. Bóg zapłać!

Zapalmy Światło Miłosierdzia na grobach naszych bliskich. Modlitwę o miłosierdzie dla zmarłych wzmocnijmy miłosierdziem dla ubogich. Znicze „Światło Miłosierdzia” znajdziemy w kiosku Caritas na placu kościelnym. Bóg zapłać za każdą ofiarę składaną przy tej okazji.

Od 26 X (sobota) do 27 X (poniedziałek) przeżywać będziemy w naszej parafii wizytacje kanoniczną, którą poprowadzi ks. bp Jan Zając. Uroczyste powitanie ks. biskupa odbędzie się w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, zwłaszcza wszystkie grupy modlitewne z naszej parafii. Na Mszy świętej ks. biskup również wręczy dyplom i medal naszemu emerytowanemu panu kościelnemu Józefowi Żądło za  50 lat posługi w naszym kościele. W ten sposób również cała nasza parafia wyraża wdzięczność za jego posługę. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele ks. biskupa z grupami modlitewnymi z naszej parafii. Cały program wizytacji jest wywieszony na zewnątrz kościoła.

Z intencji mszalnych:
Niedziela 26 X godz. 12.30 – Za emerytów i rencistów Gminnej Spółdzielni samopomoc Chłopska w Myślenicach z prośbą o błogosławieństwo Boże.

ks. Jan Jurczak
administrator parafii