obraz

ogłoszenia

Druga Niedziela Adwentu
7.12.2014

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W całym kościele w Polsce przeprowadzane są zbiórki na ten cel. Serdecznie dziękujemy księdzu Pawłowi Antolakowi, który pracuje na Ukrainie, za głoszone dzisiaj do nas słowo Boże. Bóg zapłać! Po Mszach św. jest możliwość złożenia ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Dzisiaj w kościele Św. Brata Alberta na Osiedlu koncert organowy o 15.45.

Zmiana tajemnic różańca dziś po Mszy św. o godz. 14.00, a o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory.

Roraty w tygodniu – dla starszych z kazaniem o godz. 6.30, a dla dzieci o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym roku w adwencie nie ma Mszy św. odprawianej o godz. 7.00. W sobotę roraty dla wszystkich o godz. 6.30.

Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.00 i po południu o godz. 16.30 i 18.00. W kościółku o godz. 14.15. Na Mszy św. o godz. 16.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła w naszej parafii będzie do końca grudnia. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

Parafialny Zespół Caritas „Betania” zaprasza osoby samotne, niezależnie od sytuacji materialnej na Wigilię dla Samotnych, którą przygotowujemy wraz z myślenickim oddziałem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, w niedzielę 21 grudnia. Pragnienie uczestnictwa prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub w czasie wtorkowego dyżuru charytatywnego w Betanii we wtorek od 15:00.

Zapraszamy także do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności, jaką przeprowadzi Caritas „Betania” w piątek i sobotę, 12 i 13 grudnia,  w myślenickich sklepach. Serdecznie już dziękujemy za ofiary składane do puszek kwestarskich i żywność trwałą przekazaną wolontariuszom Caritas. Bóg zapłać za każdy gest dobroci.

Parafia w Osieczanach zaprasza na spotkanie tylko dla mężczyzn w piątek 12 grudnia o godz. 18:00 Msza św., potem projekcja filmu „Odważni” i rozmowy w grupach.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę w kopertach na pokrycie kosztów remontu naszego sanktuarium. Bóg zapłać!

Z intencji Mszalnych:
Poniedziałek 8 XII
 godz. 9.00 – O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach.
Po Mszy św. Nabożeństwo do Matki Najświętszej Niepokalanie Poczętej – nabożeństwo prowadzi Służba Rodzinie
 godz. 18.00 – O zdrowie i pomyślność w życiu i w interesach Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oddział w Myślenicach i ich rodzin oraz za zmarłych członków

Niedziela 14 XII godz. 12.30 –  W ofiar Stanu Wojennego i Ojczyzny, intencja od Solidarności

ks. Jan Jurczak