obraz

XVi Niedziela Zwykła
20.07.2014

Dziś o 17.30 Nieszpory.

Od jutra Msze święte w tygodniu będą już odprawiane w kościele parafialnym w kaplicy Matki Bożej.

Z kalendarza liturgicznego:
we wtorek - wspomnienie św. Marii Magdaleny
w środę - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
w czwartek - wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w piątek - święto św. Jakuba Apostoła
Również w piątek kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych wokół kościoła.
w sobotę - wspomnienie św. Joachima i Anny

W przyszłą niedzielę w kościółku będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Apostoła. Uroczystą sumę o godz. 10.00 odprawi ks. Michał Piela oraz wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. u św. Jakuba.

W tym roku we wtorek 5 sierpnia wyruszy z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po Mszy świętej o godz. 8.00. Zapisy na pielgrzymkę od przyszłej niedzieli - 28 lipca w kancelarii parafialnej po Mszach świętych oraz w tygodniu od godz. 18.30 do 20.00. Zapisy potrwają do 3 sierpnia. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania, nr telefonu. Osoby niepełnoletnie pielgrzymują wraz z opiekunem. Jeśli opiekunem nie jest ktoś z najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo), należy przy zapisie podać imię i nazwisko opiekuna oraz złożyć pisemną zgodę rodziców - druki dostępne u zapisujących na pielgrzymkę. Koszt pielgrzymki: osoby dorosłe - 65 zł, osoby do 16-go roku życia - 40 zł. W dzień poprzedni - 4 sierpnia - w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów z Mszany Dolnej. Tak jak w zeszłym roku, chętnych do przyjęcia w swoich domach pielgrzymów, na nocleg, prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Jak było ogłoszone w zeszłą niedzielę, dziś po Mszach świętych jest prowadzona akcja zbierania srebrnego złomu, dzięki której można wesprzeć misje księży sercanów. Srebrny złom można wrzucić do puszki, znajdującej się przy drzwiach na plebani. Jeżeli ktoś zapomniał zabrać dziś do kościoła, to będzie można pozostawić go również w ciągu tygodnia w zakrystii. Szczególną intencją tej zbiórki jest budowa domów dla ofiar tajfunu na Filipinach.

Dziś również wolontariusze Caritas „Betania" zbierają do puszek ofiary na dofinansowanie organizacji wakacyjnego wypoczynku osób niepełnosprawnych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Także wszystkim wspierającym prace remontowe w naszym kościele za wszystkie ofiary składane na ten cel czy to w kopertach czy na konto parafialne bardzo serdeczne Bóg zapłać. Została już położona wylewka i zaczęliśmy malowanie ścian. Raz została położona farba. W najbliższym tygodniu jeszcze raz zostanie przemalowany kościół.

Z intencji mszalnych:
26 lipca o godz. 8.00 - w intencji myślenickich piekarzy i ich rodzin z opiekę ich patronki
św. Anny

UWAGA!
Zaginął mieszkaniec Myślenic - Sylwester Ambroży, lat 24. Sylwester wyszedł z domu w niedzielę, 13 lipca o godzinie 16.00 i do tej pory nie wrócił. Był ubrany w bordową koszulę, ciemnoniebieskie jeansy i czarne buty.
Osoby, które wiedzą cokolwiek o okolicznościach zaginięcia Sylwestra Ambroży lub o miejscu jego obecnego pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myślenicach.