obraz

ogłoszenia

24 Niedziela Zwykła, 14.09.2014
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Dziś po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas Betania zbierają ofiary do puszek na pomoc dla ubogich. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę.
Bóg zapłać!

Nieszpory dziś o 17.30.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek - wspomnienie NMP Bolesnej
Wtorek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa
Środa - wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Czwartek - Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona Polski
Sobota - wspomnienie św. męczenników Koreańskich

Pogrzeb śp Anny Szklarz mamy ks. Stanisława Wójcika będzie we wtorek o godz. 13:00.

Zapraszamy do wspólnego chwalenia Pana w naszym chórze parafialnym, wszystkich którzy pragną zasilić szeregi naszego chóru zapraszamy na próby w środy o godz. 18.00 do salki przy ul. Ks. Skargi.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

Młodzież oazowa w dniach 26-27. 09 (pt-sb) organizuje wyjazd duchowo - rekreacyjny do Zakrzowa dla młodzieży. Wyjazd w piątek o godz. 15.00, powrót w sobotę o 20.00. Koszt noclegu, wyżywienia i dojazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

17 sierpnia w Białej Niżnej u sióstr Dominikanek nasza parafianka Klaudia Kantor złożyła pierwsze śluby zakonne przyjmując imię s. Fidelia. W imieniu siostry składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcą z Dolnego Przedmieścia a siostrze życzymy wielu łask Bożych i wytrwałości na drodze powołania.

Pragniemy również podać do wiadomości, że od 1.09 nasz rodak ks. Jan Kęsek, który pracował w diecezji opolskiej przeszedł na emeryturę i powrócił do naszej parafii. Życzymy ks. Janowi dużo zdrowia i bł. Bożego i zarazem dziękujemy mu, że służy nam pomocą w parafii zwłaszcza w konfesjonale.

Ksiądz proboszcz z Lubnia informuje, że ewangelizacyjny Kurs ALFA rozpocznie się przy parafii w Lubniu 26.09.2014 [piątek]. Spotkania odbywać się będą przez 10 tygodni w piątki. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych ożywieniem i pogłębieniem wiary.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła.  Mamy jeszcze trochę do spłacenia, dlatego bardzo serdeczne Bóg zapłać wszystkim za każdą ofiarę.

Z intencji Mszy Św.:
Poniedziałek, godz. 7.30 - Śp. Jerzego Krzywoń, od Duszpasterskiej Rady Parafialnej
Środa, godz. 18.00 - Msza św. o łaskę uzdrowienia, a po niej czuwanie modlitewne w tej intencji.

ks. Jan Jurczak
administrator parafii