obraz

ogłoszenia

26.10.2014

W dzisiejszą niedziele obchodzimy rocznicę konsekracji naszej świątyni, a zarazem przeżywamy wizytację kanoniczną w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. Bp. Jana Zająca i życzymy, aby Matka Najświętsza wypraszała ks. Biskupowi potrzebne łaski w pracy apostolskiej, a Pan Jezus Miłosierny błogosławił każdego dnia. Dziękujemy za jego obecność wśród nas, za modlitwę i za błogosławieństwo.
Program wizytacji znajduje się na tablicach na zewnątrz kościoła i tutaj. Zapraszamy jeszcze dzisiaj wszystkich bardzo serdecznie na cmentarz, aby razem z ks. Biskupem Janem modlić się za naszych zmarłych. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 15.30. Został również wykonany nowy krzyż na cmentarzu znajdujący się przy grobowcu księży. W czasie nabożeństwa zostanie on również poświęcony przez ks. Biskupa.

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17.30. W tygodniu nabożeństwa odprawiane są o godz. 17.15.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych spowiadamy na wszystkich Mszach św., a dodatkowo we czwartek i w piątek od godz. 15.00 – 18.00 z przerwą w spowiedzi do 16.30 – 17.00.

W dzisiejszą niedzielę i we Wszystkich Świętych przyjmujemy na wypominki w kancelarii parafialnej po każdej Mszy św. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad codziennie odmawiając różaniec o godz. 17.30 połączony z wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Przez cały rok, w każdy czwartek, wypominamy zmarłych zgłoszonych na wypominki całoroczne i odmawiamy za nich różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W drugi czwartek każdego miesiąca odprawiamy Mszę św. za wszystkich wypominanych.

Zapalmy Światło Miłosierdzia na grobach naszych bliskich. Modlitwę o miłosierdzie dla zmarłych wzmocnijmy miłosierdziem dla ubogich. Znicze „Światło Miłosierdzia” znajdziemy w kiosku Caritas na placu kościelnym. Bóg zapłać za każdą ofiarę składaną przy tej okazji.

Z kalendarza liturgicznego:
Wtorek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To dzień imienin ks. Kapelana Tadeusza Kęska. Otoczmy go naszą modlitwą.

W sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych
Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym niedzielny z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00 z racji procesji na cmentarzach
Msze św. w kościółku zostaną odprawione o godz. 7.30, 10.00 i 15.00. O godz. 14.00 rozpoczniemy na cmentarzu parafialnym i w Polance procesje żałobną w czasie której odmawiamy różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po procesji na obu cmentarzach zostaną odprawione Mszy św. ok. godz. 15.00

Fundacja Rozwoju Regionu Myślenickiego oraz Dyrekcja LO w Myślenicach pragną poinformować, że w dniach 1 i 2 listopada w okolicy kościółka św. Jakuba odbędzie się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników i nagrobków cmentarza komunalnego na Stradomiu. W zbiórce będą uczestniczyli uczniowie, nauczyciele I LO znane osoby gminy i powiatu myślenickiego

W przyszła niedzielę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny
W tym dniu wyjątkowo o godz. 8.00 Msza św. będzie bez kazania, a po niej procesja wokół kościoła połączona z różańcem i modlitwami za zmarłych. O godz. 17.30 zostaną odprawione nieszpory za zmarłych.

Z intencji Mszalnych:
Niedziela 2 XI – godz. 9.30 Za zmarłych Strażaków i sympatyków OSP Śródmieście.
Niedziela 2 XI – godz. 12.30 Za zmarłych Kuśnierzy i Garbarzy oraz członków ich rodzin.

ks. Jan Jurczak
administrator parafii