obraz

ogłoszenia

28.09.2014

Dziś nieszpory o godz. 17.30.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
Wtorek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Środa – wspomnienie św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Czwartek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
Sobota – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

W tym tygodniu przeżywać będziemy nawiedzenie przez kopię figury św. Michała Archanioła z Gargano. Powitanie we wtorek 30 wrz o 17:30, pożegnanie w czwartek 2 paź o 18:00. W środę o godz. 18:00 Msza św. o błogosławieństwo Boże i opiekę św. Michała w niebezpieczeństwach dla Pracowników Policji, którym patronuje św. Archanioł. Osoby starsze i chore zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz, 10:00. Szczegółowy program znajdziemy tutaj.

Parafialny Zespół Caritas „Betania” prosi wszystkie osoby odbierające pomoc żywnościową o przyjście we wtorek od 15:00 po dodatkowy przydział, jaki otrzymaliśmy z krakowskiego Caritasu.

Od wtorku przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiali o godz. 17.15. (dzieci w podstawówce tak kończą lekcje w szkole). W czasie nabożeństw będziemy się modlić szczególnie za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego, za nasze rodziny oraz o pokój na świecie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach.

W październiku ze względu na nabożeństwa różańcowe wypominki za zmarłych w czwartki będą o godz. 16: 45.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Przed pierwszym piątkiem spowiadamy na wszystkich Mszach św. a w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek od godz. 15.00 z przerwą w spowiedzi od godz. 16.30 – 17.00 . Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o godz. 16.00.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

Młodzież klas III Gimnazjalnych rozpocznie swoje bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będzie ona przygotowywana w pięciu grupach. Zapisy do poszczególnych grup odbywać się będą w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 17.00 w salce przy ul. ks. Piotra Skargi.

W przyszłą niedzielę uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy o godz. 17:00.
Zmiana tajemnic różańca w przyszłą niedzielę o 16:45.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na pokrycie kosztów remont naszego kościoła. Bóg zapłać!

ks. Jan Jurczak
administrator parafii