• Dzisiaj w Kościele obchodzimy, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka, Światowy Dzień Ubogich. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w minioną niedzielę na rzecz osób potrzebujących złożyli 10.937,00 zł. Nasza Parafia przez cały rok świadczy pomoc potrzebującym poprzez działania Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom dorosłym i młodzieży, którzy z ogromnym zaangażowaniem służą na co dzień inny, oraz tym , którzy dbają o to, by nie zabrakło środków koniecznych do wspierania ubogich .
  • Zapraszamy do modlitwy za zmarłych podczas Różańca z wypominkami codziennie o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    • Wtorek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • Środa: wspomnienie Ofiarowania NMP
    • Czwartek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
    • Sobota: wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung –Lac,
      kapłana i Towarzyszy
    • Niedziela: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
    • Środa: o g.18.00 Msza Święta o uzdrowienie i uwolnienie
    • Czwartek: o g.18.00 Msza Święta w intencji chóru, oazy, scholi dziecięcej i Pana Organisty. Po niej w salkach spotkanie wszystkich, którzy służą Panu Bogu dbając o piękno muzyki w liturgii.
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Od jutra do naszych domów i mieszkań będą je roznosić Pan kościelny Bogusław i Pan organista Jacek. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Ofiary złożone przy tej okazji jako znak naszej wdzięczności, są częścią wynagrodzenia za ich posługę w naszym sanktuarium.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o g.18.00 w kościele odbędzie się koncert zatytułowany „Jesteś, który jesteś” w wykonaniu zespołu muzycznego Noro Lim. Jest on próbą oddania głębi zawartej w modlitwie „Ojcze nasz”.
  • W poniedziałek 19 listopada spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. O g.18.00 Msza Święta, po niej konferencja i celebracja.
  • Pasieka zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na otwarte Spotkanie z Misją w najbliższa środę o g.16.00. Gościem specjalnym będzie Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej, oficer lotnictwa polskiego. A we środę 28 listopada Pasieka organizuje bal u świętego Andrzeja w g.16.00 – g.17.30 w sali na 1 piętrze Domu Katolickiego przy ul. 3 maja. Mile widziane przebrania za świętych.
  • Serdecznie zapraszamy na czwartą z cyklu katechez pt. “Zrozumieć Franciszka, czyli o co chodzi Papieżowi”, którą poprowadzi ks. Michał Olszewski, w czwartek 22 listopada o g.19.00 w sali widowiskowej Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza w sobotę na listopadowe „Warsztaty z bajką” w salce Oazy od. g.10.30 do g.12.30.
  • Grupa Misterium zaprasza na spektakl “JESZCZE TEJ NOCY” w reżyserii Marcina Kobierskiego. Ostatnią pulę wejściówek na dodatkowe spektakle 25 listopada można zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On nas kocha takimi, jakimi jesteśmy. Ponadto w „Gościu” – jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość. Jest też „Źródło”.
  • Prosimy nie stawiać samochodów na ul. Królowej Jadwigi, na dojeździe do kościoła oraz na placu kościelnym, gdyż blokują one przejazd dla samochodów z budowy.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, bogatego w Bożą łaskę.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii: śp. Agnieszka Teper. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.