• Obchodzimy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości, w tym roku w sposób szczególny, gdyż dziękujemy Bogu za dar wolności odzyskanej przed 100 laty. Módlmy się, aby Bóg nieustannie odnawiał nasze umysły i serca tak, by przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne. Prośmy, by Duch Święty wciąż odnawiał oblicze polskiej ziemi. Msza Święta w intencji Ojczyzny o g.14.00. Po Mszy Świętej uroczystości miejskie.
  • Naszą modlitwą obejmijmy dzisiaj ks. Marcina Filara w dniu imienin.
  • Zapraszamy do modlitwy za zmarłych podczas Różańca z wypominkami, codziennie o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • Wtorek: wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
      pierwszych męczenników Polski
    • Sobota: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej , zakonnicy
    • Piątek: o g.18.00 Msza Święta w intencji Członków Apostolstwa Chorych.
    • Sobota:
      • o g. 8.00 Msza Święta o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla
        nowowybranych władz samorządowych – od P. Burmistrza Elekta
      • o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Jak co roku rozpoczynają się wykłady na Studium Apostolstwa Świeckich. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę o g. 9.00 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, na Mszy Świętej inaugurującej działalność Studium. Po Mszy Świętej wykłady w Domu Katolickim. Zachęcamy do uczestnictwa, które służy pogłębieniu wiedzy religijnej i umocnieniu w wierze.
  • Przypominamy, że działa Biuro Złotego Jubileuszu Koronacji Obrazu Naszej Pani Myślenickiej. Ma swoją siedzibę w lokalu Klubu Inteligencji Katolickiej, przy ul. ks. Piotra Skargi 4. Zaprasza we wtorki od g.18.30 do g.20.00 oraz w czwartki od g. 8.30 do g.11.00 wszystkich, którzy chcą się podzielić świadectwem łask otrzymanych za przyczyną Matki Bożej Myślenickiej. Na stronie internetowej parafii pojawiła się mapa z zaznaczoną trasą nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu w rodzinach.
  • Jest wielu czcicieli Pani Myślenickiej, którzy nie należą do naszej parafii, a chcieliby zaprosić Matkę Bożą w kopii Jej Wizerunku do swojego domu. Jeden z obrazów nawiedza rodziny poza nasza parafią. W zakrystii można się zapisać na konkretny dzień nawiedzenia. Obraz zabieramy z kościoła po Mszy Świętej wieczornej i przynosimy następnego dnia przed Mszą Świętą wieczorną.
  • Modlitwę dziękczynną przed Najświętszym Sakramentem za wolną Ojczyznę poprowadzi młodzież Oazowa w piątek po Mszy Świętej wieczornej – zapraszamy wszystkich, którym bliskie są sprawy Polski.
  • Ks. Jarek zaprasza rodziców młodzieży z klas 3 Gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie we środę po Mszy wieczornej do Domu Katolickiego.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy za tydzień w niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 11.00, a po niej spotkanie w Domu Katolickim.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.18.00 w kościele odbędzie się koncert zatytułowany „Jesteś, który jesteś” w wykonaniu zespołu muzycznego Noro Lim. Jest on wynikiem wieloletnich przemyśleń, mnóstwa rozmów z rozmaitymi ludźmi, mozolnego zbierania pojedynczych słów tak, by jak najlepiej oddać głębię zawartą w modlitwie „Ojcze nasz”.
  • Grupa Misterium zaprasza na spektakl “JESZCZE TEJ NOCY” w reżyserii Marcina Kobierskiego. Ostatnią pulę wejściówek na dodatkowe spektakle 25 listopada można zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych, zgodnie z prośbą Ks. Arcybiskupa, zbieramy ofiary do puszek na rzecz organizacji Światowego Dnia Ubogich i pomocy ludziom potrzebującym.
  • Raz w roku każda parafia jest zobowiązana pomóc parafii budującej kościół. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi i zbierze ofiarę ksiądz budujący kościół w Bodzanowie.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że Kościół Katolicki, dla polskiego życia społecznego, był tą instytucją, która najsilniej jednoczyła Polaków we wszystkich trzech zaborach. Jest też „Źródło”.
  • Życzymy radosnego, rodzinnego i społecznego świętowania w wolnej Ojczyźnie 100 – lecia Niepodległości.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii śp. Anna Dziatkowiec. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.