• Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz operacji Klaudii Mistarz, 11 – letniej dziewczynki cierpiącej z powodu dziecięcego porażenia mózgowego.
  • Zmianka żywego Różańca po Mszy św. o g. 14:00.
  • Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o g. 18:00.
  • Pragniemy zachęcić i przypomnieć, że wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1-8 XI jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywanie tych ważnych dla nas świąt. Poprzez troskę o nasze cmentarze, groby, spowiedź, przyjętą Komunię świętą w intencji zmarłych, wypominki, daliśmy wszyscy piękne świadectwo wiary w życie wieczne z Bogiem w niebie.
  • Wypominki połączone z różańcem w listopadzie codziennie o 17:30. Za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować.
  • Rozpoczęcie tegorocznych spotkań Studium Apostolstwa Świeckich prowadzonych przez ks. Bogusława Nagela nastąpi 11 listopada (sobota). Zapraszamy na g. 10:00 do Domu Katolickiego na część konferencyjną w ramach której usłyszymy m.in. wykład pt. Szczególna Rola Polski w Europie, a po niej na Mszą św. w intencji Ojczyzny i Narodu o g. 14:00.
  • Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą, która w tym roku przypada 19 listopada, Światowym Dniem Ubogich, dlatego w następną niedzielę 12 listopada zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na ten cel we wszystkich Kościołach Archidiecezji Krakowskiej.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” zamieszczonym w Gościu Niedzielnym. Jednocześnie przypominamy, że wszelki dochód uzyskany ze sprzedaży prasy katolickiej jest przeznaczany na dzieła miłosierdzia realizowane przez naszą parafię.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Czwartek –Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    • Piątek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    • Sobota –Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
    • Czwartek – 18:00 – Za zmarłych wypominanych w naszym sanktuarium
    • Sobota
      • 14:00 – W intencji naszej Ojczyzny i Narodu – intencja od Burmistrza MiG Myślenice oraz Przewodniczącego Rady. W tym dniu obchodzić będziemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
      • 18:00 – W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela – 12:30 – Za zmarłych z Bractwa Różańcowego
  • Zaproszenia
    • Polecamy koncert organowo klarnetowy w wyk. Marcina Augustyna i Wojciecha Kwiatka. W programie kompozycje mistrzów baroku. Początek dziś o g. 19:00 w naszym sanktuarium.
    • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na XXXVII Pielgrzymkę Klubów na Jasną Górę 18 listopada [sobota]. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
    • Kłamstwo jest początkiem wszystkich grzechów. Od 10 listopada Grupa Misterium zaprasza na spektakl Kłamstwo w reżyserii Marcina Kobierskiego. Wejściówki można odebrać w tygodniu w kiosku KIK-u lub zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
    • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 12 – 21 kwietnia 2018. Koszt – 1800zł + 140€. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajdują się na plakatach i ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej. Opiekę duchową w czasie pielgrzymowania będzie sprawował ks. Mirosław. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
  • Komunikaty
    • Burmistrz M i G Myślenice informuje, że do dnia 10 listopada 2017 r. można składać na dzienniku podawczym Urzędu wnioski do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w mieście Myślenice p.n. Myślenice – Wschód – dzielnica usługowo-produkcyjna, pomiędzy ulicami: Słowackiego, Kazimierza Wielkiego i rzeką Rabą. Do wniosku winna zostać dołączona kopia mapy działki, której dotyczy.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.