• Zmianka Żywego Różańca po Mszy św. o g. 14:00.
  • Październik to czas szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o g. 17:15, w niedziele o g. 17:30. W miesiącu różańcowym dla dzieci przygotowaliśmy małe niespodzianki. Dzieci uczęszczające na różaniec otrzymają plansze, którą będą systematycznie uzupełniać obrazkami otrzymanymi po każdym różańcowym spotkaniu w Kościele o godz. 17:15, a ponadto każdorazowo wylosujemy kilka pamiątek z naszych różańcowych spotkań.
    Rozpoczynamy dziś procesją różańcową o g. 17:00!
  • Przypominamy, że w październiku istnieje możliwość otrzymania łaski odpustu zupełnego za pobożne odmówienie w Kościele, kaplicy, bądź gronie rodzinnym 5 dziesiątków różańca, połączonego z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi.
  • Wypominki za zmarłych w październiku w czwartki o g. 16:45.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu codziennie od g. 17:00. Szczególnie zachęcamy dzieci do skorzystania z Sakramentu Pokuty w piątek jak również do uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. o g. 16:00. Po Mszy św. zmianka różańcowa dla uczniów i rodziców klasy IV.
    W czwartek i piątek spowiedź popołudniu od g. 15:00 do 18:00 z przerwą od g.16:30 do 17:00. Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o g. 16:00.
  • W sobotę od g. 9:00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • Zapraszamy kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania na Mszę św. i spotkanie w kościele: klasy 7 w poniedziałek o g. 18:00, klasy II Gimnazjum w piątek o g. 18:00, a klasy III Gimnazjum w czwartek o g. 18:00.
  • Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o g. 11:00.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Wsp. Św. Aniołów Stróżów
    • Środa – Wsp. św. Franciszka z Asyżu
    • Czwartek – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej
    • Sobota – Wsp. św. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – o trwałość i świętość małżeństw oraz o błogosławieństwa Boże w rodzinach. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy w tej intencji odbędą się rano po zakończeniu Mszy Świętej z godziny ósmej.
    • Czwartek – 18:00 O bł. Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy PZC Betania
    • Sobota
      • 8:00 Wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec w tej intencji po Mszy św.
      • 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zaproszenia
    • Idźmy naprzód z nadzieją. To hasło XVII Dnia Papieskiego, który będziemy przeżywali w naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę. Ofiarą do puszek wesprzemy fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.
    • Parafialny Zespół Caritas Betania zaprasza do udziału w zbiórce żywności dla osób potrzebujących. Wolontariusze będą zbierać żywność w sklepach na terenie Myślenic w dniach 6-7.10 [piątek-sobota].
    • Firma Green Office Ecologic wspólnie z fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zbiórka odbędzie się 5 października w g. 7:00 – 17:00 na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów – Punkt Selektywny Odpadów Komunalnych na ul. Ujejskiego 341
    • Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Odbędzie się ona 14 października. Szczegóły na plakatach. Zapisy w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w sklepie KIK -u.
    • Działająca przy naszej parafii Oaza Dzieci Bożych serdecznie zaprasza dzieci z klas 1 – 5 Szkoły Podstawowej na pierwsze powakacyjne spotkanie w najbliższą sobotę o g. 10:30 do Salki oazowej przy ul ks. Piotra Skargi. Jest to wspaniała okazja do zacieśniania więzi koleżeńskich, ale przede wszystkim rozpalania wiary w dziecięcych sercach.
    • W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Różaniec do granic pragniemy i my włączyć się w modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, modląc się o pokój i błogosławieństwo dla Polski, Europy i świata. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do podjęcia duchowego wysiłku, który połączy nas z blisko milionem Polaków odmawiających 4 części różańca na granicach naszej Ojczyzny. Początek naszej wspólnej modlitwy w sobotę o g. 15:30.
  • Wszystkim życzymy miłej niedzieli w sposób szczególny opieki Matki Różańcowej oraz Aniołów Stróżów w nadchodzącym tygodniu pracy i nauki.