• Nieszpory o g.17.30.
    • Czwartek: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
    • Piątek: święto św. Wacława, męczennika, patrona naszej katedry na Wawelu
    • Sobota: święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
      • W tym dniu obejmijmy modlitwą ks. Michała Pielę, który obchodzi imieniny.
    • Środa: Msza Święta o g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie.
    • Sobota: Msza Św. wieczorna w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Jest wielu czcicieli Pani Myślenickiej, którzy nie należą do naszej parafii, a chcieliby zaprosić Matkę Bożą w kopii Jej Wizerunku do swojego domu. Przygotowaliśmy jeszcze jeden obraz. W zakrystii można się zapisać na konkretny dzień nawiedzenia. Obraz zabieramy z kościoła po Mszy Świętej wieczornej i przynosimy następnego dnia przed Mszą Świętą wieczorną.
  • Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we środę o g.19.00 na plebanię.
  • Młodzież klas siódmych zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek. O g.18.00 Msza Święta, po niej konferencja i zapisy.
  • Zapraszamy na drugą z cyklu katechez pt. “Zrozumieć Franciszka, czyli o co chodzi Papieżowi”, które poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ, w najbliższy wtorek o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Domu Katolickiego w Myślenicach, ul. 3 Maja.
  • Rodziców wraz z Dziećmi uczestniczącymi w tegorocznym wyjeździe parafialnym nad morze do Sianożęt zapraszamy na na wspólną Eucharystię w Niedzielę 30 września o godzinie 14:00, a po niej na spotkanie podsumowujące w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja.
  • Koncert inscenizowany „Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze”odbędzie się dzisiaj o g.18.00 w MOKiS-ie. W programie najpiękniejsze arie z opery „Straszny Dwór” i pieśni patriotyczne i wojskowe. Zapraszają Organizatorzy.
  • Trwa remont ul. ks. Piotra Skargi, a w tym tygodniu rozpoczną się prace przy obejściu kościoła. Na czas trwania robót ul. ks. P. Skargi będzie zamknięta, z wyjątkiem dojścia do budynków. Do kościoła będzie można wchodzić wejściem głównym i od strony schodów prowadzących w stronę Placu Kilińskiego. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
  • Rodzice Michała Brózdy bardzo dziękują za wsparcie na rzecz ratowania Jego zdrowia w kwocie 36.228,00 zł., 41 euro, 50 forintów. Zapewniają o modlitwie – Msza Święta w intencji Darczyńców zostanie odprawiona 4 listopada o g. 9.30.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. “Gość Niedzielny” wzywa do modlitwy za kapłanów słowami ks. Jana Vianneya: “Nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których się wierni mało modlą” Ponadto przeczytamy: ile snu potrzebują dzieci i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Jan Sendorek, śp. Adam Wolf. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.