• Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną – rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, podczas którego jesteśmy zaproszeni do zwiększenia naszego zaangażowania misyjnego, poprzez modlitwę, wyrzeczenia, różnoraką ofiarę i zaangażowanie w to najważniejsze zadanie Kościoła, jakim jest dzielenie się wiarą.
  • Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o g.17.30, a w dni powszednie o g.17.15.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jana Pawła II , papieża
    • Wtorek: wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
    • Piątek: wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
    • Sobota: Msza Św. wieczorna w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Zapraszamy na trzecią z cyklu katechez pt. “Zrozumieć Franciszka, czyli o co chodzi papieżowi”, którą poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ we wtorek o godzinie 19.00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja 1a.
  • W ramach XXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 prelekcję zatytułowaną “Chwyćmy się śladów Maryi – ślady kultu Matki Bożej na Ziemi Myślenickiej” wygłosi ks. prof. dr hab. Michał Piela.
  • Msza Święta śpiewana w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 11.30 w kościółku św. Jakuba.
  • Na ołtarzu bocznym obok kaplicy Cudownego Obrazu wyłożona jest Księga Podziękowań Matce Bożej Pani Myślenickiej w Roku Złotego Jubileuszu Jej Koronacji. Można w niej wpisywać podziękowania za łaski otrzymane przez Jej przyczynę.
  • W zakrystii można nabyć modlitewnik zatytułowany „U stóp Matki Bożej Myślenickiej”, który jest pomocą dla rodzin przyjmujących kopie Jej Wizerunku w domu.
  • W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy młodzież: z klas 7 szkoły podstawowej w poniedziałek na godz. 18.00 do kościoła; zaś klasy 8 we czwartek również na g.18.00. W planie Msza Święta oraz konferencja.
  • W przyszły poniedziałek 29 października ulicami naszego miasta przejdzie Korowód Świętych. Rozpoczniemy go w naszym kościele o g.17.30, następnie przejdziemy w korowodzie do kościółka św. Jakuba. Już dzisiaj zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do przebrania się za świętych.
  • Po uzyskaniu zezwolenia konserwatorskiego rozpoczęliśmy gruntowny remont murów okalających plac kościelny. Prowadzimy go ze środków parafialnych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary na ten cel składane w kopertach na tacę i na konto parafii”.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania mówi serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, Wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 3478,25 kg żywności oraz 6219,37 zł.
  • W ramach akcji „Odblaskowa droga może też bezpiecznie prowadzić do Pana Boga” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach serdecznie zaprasza wszystkich uczniów wraz z rodzicami do udziału w Nabożeństwie Różańcowym w naszym kościele w środę w intencji bezpiecznych powrotów do domu oraz za ofiary wypadków drogowych. Prosimy o założenie elementów odblaskowych.
  • W przyszłą niedzielę zmiana czasu letniego na zimowy.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie. Ponadto o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Helena Bujas, śp. Ludwik Bidziński, śp. Barbara Pardyak. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.