• Rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.
  • Nieszpory o g.17.30.
  • Dzisiaj w naszym dekanacie odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku.
    • Środa: wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    • Czwartek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
      • W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Bogusław Seweryn, proboszcz parafii św. Wojciecha, biskupa i męczennika w Osieczanach. Porządek nabożeństwa:
        • g.18.00 Msza Święta z kazaniem
        • g.19.00 Różaniec Fatimski
        • g.20.00 Msza Św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
        • g.21.30 Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej
        • Piątek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
        • O g.17.00 będzie Msza Święta dziękczynna za zbiory, przy kapliczce na Dolnym Przedmieściu – zachęcamy do udziału.
    • Sobota: wspomnienie NMP Bolesnej
    • Wtorek:
      • Msza Święta o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny w ramach Jubileuszowej Nowenny przed 100- leciem Odzyskania Niepodległości.
      • Msza Święta o 18:00 w intencji Członków Klubu Inteligencji Katolickiej na początek nowego roku formacji.
    • Czwartek: Msza Święta wieczorna za Zmarłych wypominanych.
    • Piątek: Msza Św. o g.18.00 w intencji aktorów Grupy Misterium i ich rodzin
    • Sobota:
      • Msza Święta o g.18.00 dziękczynna w 145- lecie OSP Śródmieście.
      • Msza Święta o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Rozpoczęło działalność Biuro Złotego Jubileuszu Koronacji Obrazu Naszej Pani Myślenickiej. Ma swoją siedzibę w lokalu Klubu Inteligencji Katolickiej, przy ul. ks. Piotra Skargi 4. Zaprasza we wtorki od g.18.30 do g.20.00 oraz w czwartki od g. 8.30 do g.11.00 wszystkich, którzy chcą się podzielić świadectwem łask otrzymanych za przyczyną Matki Bożej Myślenickiej. Trzeba je utrwalać i zachować dla potomnych. Przyjmuje również wspomnienia z Koronacji Obrazu z 1969 r oraz z Rekoronacji (zdjęcia, nagrania, relacje), a także inne materiały archiwalne dotyczące obrazu Pani Myślenickiej.
  • Rok formacyjny Ruchu Światło-Życie w naszej parafii rozpoczniemy Mszą Świętą dla młodzieży w piątek 14. września o godzinie 19.00, po niej spotkanie w salce. Zapraszamy szczególnie młodzież klas od VI do VIII i III gimnazjum.
    • Spotkania Oazy młodzieżowej w ciągu roku będą w piątki o godzinie 19.00.
  • Pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę 15 września o godzinie 9.00 w salce oazowej przy ul. ks. Piotra Skargi, po nim próba scholi dziecięcej o godzinie 10.30. Zapraszamy chętne dzieci z klas od pierwszej do piątej szkoły podstawowej, a rodziców prosimy o zapewnienie im bezpiecznego dotarcia na spotkanie i powrotu.
  • PASIEKA” zaprasza na zajęcia dzieci z klas 1-3 oraz dzieci pasieki. Misje to temat spotkań, które będą we środy od g.16.00, w Domu Katolickim. Pierwsze już we środę 12 września. W tym roku wiele nowości; m.in. spotkania z osobami, których zawód jest misją. Szczegóły i zapisy na profilu Facebookowym “Pasieka zajęcia dla dzieci”.
  • Zapraszamy studentów, młodzież pracującą i młode małżeństwa na spotkanie Grupy Are You Ready w sobotę o godz. 19.15. W programie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu w Kosciółku św. Jakuba oraz spotkanie w salkach.
  • Spotkanie wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Włoch od 5 do 13 października, będzie we środę 12 września o g.18.00 w Domu Parafialnym przy ul. ks. P. Skargi 4.
  • Polecamy prasę katolicką –można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Jubileuszu 95 lecia, który obchodzi ten katolicki tygodnik. Ponadto w “Gościu” pierwsza odsłona nowego działu “Cztery strony kobiety”- o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne. Jest też “Źródło”.
  • Trwa walka o życie i zdrowie 18-letniego Michała Brózdy, ministranta z naszego kościoła, chorego na guza mózgu. Jego kosztowne leczenie będzie można wesprzeć w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych. Również dzisiejszy spektakl Grupa Mirakl “Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić” zagra w Domu Katolickim o g.15.00 dla Michała.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:
  • śp. Jadwiga Kęsek, śp. Antoni Burzyński, śp. Faustyna Ślusarczyk, śp. Jerzy Zając. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenia niekościelne:
    • Burmistrz informuje: do 15 września można oddawać głosy na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice na r. 2019, wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.bo.myslenice.pl. Głos można oddawać również w szkołach – szczegóły w sekretariatach.
    • Starosta Myślenicki zaprasza na Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych „Dla Niepodległej” w przyszłą niedzielę w hali sportowej na Zarabiu. Przemarsz orkiestr spod MOKiSu na Zarabie o g.15.00