• Nieszpory dzisiaj o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Bernarda, opata doktora Kościoła
    • Wtorek: wspomnienie św. Piusa X, papieża
    • Środa: wspomnienie NMP Królowej
    • Piątek: Święto św. Bartłomieja, Apostoła
      • Msza Święta wieczorna o trwałość, świętość i jedność małżeństw i Boże błogosławieństwo w rodzinach.
    • Sobota: Msza Święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań
      do Matki Bożej Myślenickiej.
    • Niedziela: Uroczystość N M P Częstochowskiej
      • Msza Święta o g. 9.30 zostanie odprawiona w intencji uczestników tegorocznych Dróżek Kalwaryjskich.
  • W najbliższy piątek 24 sierpnia, w rocznicę koronacji Obrazu Naszej Pani Myślenickiej, będziemy gościć w parafii ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. O g.18.00, przy ołtarzu polowym, odprawi Mszę Świętą, którą zainauguruje Jubileuszowy Rok 50-lecia Koronacji, następnie w kaplicy Cudownego Obrazu dokona Aktu Zawierzenia Matce Najświętszej oraz poświęci 7 kopii łaskami słynącego Wizerunku, które od września będą nawiedzać rodziny naszej parafii. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej uroczystości, podczas której zaprosimy Maryję, by odwiedziła nasze domy.
  • W przyszłą niedzielę o g.15.30 zostanie odprawiona Msza Święta przy kapliczce na Miłogoszczy w 35. rocznicę jej wybudowania – zapraszamy.
  • Dziękujemy ks. Mirosławowi Smyrakowi za jego ofiarną, trzyletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Od przyszłej niedzieli, jako wikariusz, będzie pracował w Sanktuarium Narodzenia Matki Bożej w Płokach, na ziemi chrzanowsko – trzebińskiej. Obejmijmy Go naszą modlitwą.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” będzie przyjmować skierowania wystawione przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na pomoc żywnościową z Unii Europejskiej we wtorek 21 sierpnia od godziny 15.00 do 17.00.
  • Zespół muzyki sakralnej, który dzisiaj śpiewa, po Mszach Świętych kwestuje na remont domu w Krzywaczce, w którym zamieszkało 5 polskich rodzin z terenu objętego działaniami wojennymi w Donbasie na Wschodniej Ukrainie.
  • Polecamy prasę katolicką –można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej.
    • W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o św. Jacku i Jego cudach, o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele katolickim, o całych rodzinach wyjeżdżających na misje. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefanię Serafin, śp. Andrzeja Muniaka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.